Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: „Niedziela będzie dla nas”

II liga: „Niedziela będzie dla nas”

W bezpośredniej rywalizacji dwóch lubuskich drużyn Olimpii Sulęcin i Orła Miedzyrzecz w roli faworyta upatrywano tych pierwszych. Po dwóch spotkaniach jednak oba zespoły mają po jednej wygranej.

Pierwszą odsłonę niedzielnego spotkania „z wysokiego c” rozpoczęli goście, którzy dzięki skutecznym zagrywkom Grzegorza Pająka objęli prowadzenie 4:0. Międzyrzeczanie rozgrywali tę partię koncertowo. Silnymi zagrywkami popisywali się Michał Jakubczak oraz Wojciech Wesołowski, parę ważnych punktów Orzeł zdobył blokiem. Przy stanie 15:7 grający trener Jerzy Boguta wykorzystał drugi czas i było już jasne, że w tym secie zwycięzca może być tylko jeden. Ostatecznie ta partia padła łupem gości (25:14).

Drugi set rozpoczął się od zablokowania Łukasza Chajca. Od stanu 2:2 Orzeł rozpoczął swój odjazd. Najpierw pomylił się Paweł Dziekanowski, zatrzymany blokiem został Marcin Lorens i było już 5:2. Międzyrzeczanie pewnie punktowali przeciwnika i wypracowali sobie przewagę. Przy stanie 17:11 pojawił się na boisku Roman Bartuzi, który zdołał poderwać do walki zawodników Olimpii. Kilkoma dobrymi atakami popisali się Łukasz Chajec oraz Marcin Lorens i gospodarze zdołali zbliżyć się na 18:15. W tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec Orłów Andrzej Stanulewicz. Wskazówki udzielone przez trenera przyniosły oczekiwany efekt, bowiem to ponownie międzyrzeczanie grali pierwsze skrzypce w tym secie. Przy stanie 22:17 asem serwisowym popisuje się Pająk, skutecznie atakują Michał Pajor oraz Michał Jakubczak i chwilę później jest już 24:20. Ostatnie oczko w tym secie Orzeł zdobywa po zablokowaniu przez Wojciecha Janasa oraz Michała Karbowiaka przyjmującego Olimpii Marcina Lorensa.

Kolejną partię rozpoczął asem serwisowym Jerzy Boguta. Przy stanie 6:4 dla Orła Olimpia straciła w jednym ustawieniu sześć oczek. Międzyrzeczanie zaprezentowali dobrą grę w obronie. W tym elemencie siatkarskiej sztuki prym wieli Patryk Kabziński oraz Michał Jakubczak, a egzekutorem w ataku był Wojciech Janas. Gdy wydawało się, że niedzielne spotkanie zakończy się w trzech setach Olimpia rzuciła się do odrabiania strat. Przeciwnika punktowali Łasocha, Chajec oraz Bartuzi. Orzeł tymczasem miał wyraźne problemy ze skończeniem ataku, pojawiły się błędy w przyjęciu i gospodarze doprowadzili do stanu po 22. Goście mięli już nawet piłkę meczową w grze jednak nerwową końcówkę lepiej psychicznie wytrzymali zawodnicy Olimpii i to oni zwyciężyli w tej partii 26:24.

Czwarty set toczył się punkt za punkt do stanu po 4. Chwilę później w aut uderzają zawodnicy Olimpii: Paweł Łasocha oraz Damian Sławiak, z kolei przechodzącą piłkę kończy Marcin Karbowiak i jest już 8:4 dla Orła. Czteropunktowa przewaga gości utrzymuje się do stanu 16:12, bowiem od tego momentu sulęcinianie, podobnie jak w secie poprzednim, zaczynają odrabiać straty. Po serii trudnych technicznie zagrywkach Łukasza Chajca oraz skutecznych kontratakach doprowadzają do stanu po 17. Od tego momentu walka toczy się punkt za punkt i ponownie dochodzi do zaciętej końcówki, w której zarówno jedna jak i druga drużyna miała już w górze co najmniej kilka piłek setowych. Przy stanie 28:28 na zagrywce pojawia się Grzegorz Pająk, przechodzącą piłkę wykorzystuje Michał Pajor, piłkę w aut wysyła jeden z atakujących zawodników Sulęcina i cała partia kończy się wynikiem 30:28.

Olimpia Sulęcin – Orzeł Międzyrzecz 1:3

(14:25, 20:25, 26:24, 28:30)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

Składy:

Olimpia: Chajec, Lorens,Boguta, Sekuła, Dziekanowski, Glinka, Dobek(l) oraz Waściński , Biliński, Sławiak, Bartuzi, Łasocha

Trener: Jerzy Boguta

Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Jakubczak, Wesołowki, Karbowiak, Kabziński(l) oraz Buczma

Trener: Andrzej Stanulewicz