Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Dwa zwycięstwa Domeksu

II liga: Dwa zwycięstwa Domeksu

Domex Częstochowianka w pełni wykorzystała atut własnego parkietu. W spotkaniach II play-off w sobotę podopieczne trenera Pawła Kapicy pokonały Płomień Sosnowiec bez straty seta, w niedzielę wygrały 3:2.

Pierwsze ze spotkań, których stawką jest awans do I ligi kobiet, częstochowianki pewnie rozstrzygnęły na swoją korzyść. Gra była wyrównana, jednak zmotywowane zawodniczki Domeksu nie pozwoliły sobie na chwilę słabości, grały konsekwentnie zarówno w ataku, jak i blokiem. – W sobotnim meczu blokiem zdobyliśmy aż 15 pkt. – mówi częstochowski szkoleniowiec, Paweł Kapica. – Mieliśmy też dobre przyjęcie i dzięki temu często nasza rozgrywająca mogła wystawiać piłki do środkowych.

W niedzielę dwa pierwsze sety wygrała Częstochowianka, jednak już w dwóch kolejnych górą były siatkarki z Sosnowca. – Początek piątego seta nie układał się po naszej myśli – mówi Kapica. – Przegrywaliśmy już 5:8. Na szczęście w końcówce partii przy serwisie Kamili Krzyżanowskiej udało się odrobić straty. Zdobywaliśmy punkty po kontratakach i wygraliśmy do 13.

Trzecie i ewentualnie czwarte spotkania w następny weekend w Sosnowcu.

Domex Częstochowianka – Płomień Sosnowiec 3:0

(25:23, 25:23, 25:21)

Domex Częstochowianka – Płomień Sosnowiec 3:2

(28:26, 25:22, 21:25, 21:25, 15:13)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Domexu

Składy:

Domex: Feć, Fortuna, Krzyżanowska, Cieplińska, Sokalska, Czok, Bury (l) – Matusiak, Poźniak, Borzęcka.