Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: AZS Opole dwa razy pokonał Gliwice

II liga: AZS Opole dwa razy pokonał Gliwice

W akademickich derbach opolski AZS dwa razy pokonał kolegów z Gliwic. Teraz nasza drużyna musi powtórzyć to jeszcze raz i wtedy wystąpi w barażach o utrzymanie w II lidze.

Nie pierwszy raz okazało się, że opolanie mają patent na AZS Gliwice. Wygrali z nimi już siódmy raz z rzędu. W sobotę jednak nic tego nie zapowiadało. W pierwszych dwóch setach gospodarze nie radzili sobie w ataku i przegrali. Kiedy ten element został poprawiony, sytuacja się zmieniła i kolejne trzy partie padły łupem opolan. Najbardziej emocjonujący był tie-break, a o porażkę w nim gliwiczanie mogą mieć pretensje tylko do siebie, a szczególnie do Arkadiusz Lesia. Przy stanie 14:14 zawodnik ten wpadł w siatkę, a potem zaczął się kłócić z arbitrami, za co został ukarany żółtą kartką, co jest równoznaczne z punktem dla rywali. To dało zwycięstwo opolanom.

W niedzielę opolscy akademicy znów mieli problemy na początku spotkania. Tym razem trwały one jednak tylko jedną odsłonę. Pozostałe podopieczni trenera Zbigniewa Rektora rozstrzygnęli na swoją korzyść. By awansować do baraży o utrzymanie, opolanie muszą wygrać z gliwiczanami jeszcze tylko raz. Nie ma co jednak popadać w huraoptymizm, bo w poprzedniej rundzie AZS najpierw dwa razy pokonał SMS Łódź, a potem przegrał trzy kolejne mecze.AZS PO Cementownia Odra Opole – AZS Gliwice 3:2

(15:25; 22:25; 25:21; 25:23; 16:14)

AZS PO Cementownia Odra Opole – AZS Gliwice 3:1

(22:25; 25:22; 26:24; 25:16)

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Odry Opole

Składy:

AZS: Kęsicki, Migdał, Bobko, Jamrozowicz, Wendykier, Michalak, Majka (l) – Nalepka, Andruszko, Kałasz, Radojewski

Zobacz również:

Wyniki play-off gr. 2 II ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved