Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > AZS AGH Wisła w II lidze

AZS AGH Wisła w II lidze

AZS AGH Wisła awansowała do II ligi siatkówki kobiet. Krakowski turniej finałowy podopieczne trenera Lesława Kędryny zakończyły z kompletem zwycięstw. Najlepszą zawodniczką „Białej Gwiazdy” uznano Kingę Hatalę.

Wiślaczki turniej rozpoczęły spotkaniem przeciwko Mostostalowi Kędzierzyn-Koźle. Podobno rywalki nie miały celu w postaci awansu. Trudno było w to uwierzyć, patrząc na nerwowe zachowanie szkoleniowca Mostostalu. AZS AGH Wisła rozpoczęła od zwycięstwa. Duży udział w nim miała Magdalena Żochowska, która wraz z Izabelą Grot i Julią Barbaszewską przybyła z obozu pierwszej drużyny w Solcu. Zwycięstwo cieszyło, ale gra pozostawiała wiele do życzenia.

W sobotnim spotkaniu AZS AGH Wisła stanęła w szranki z Jedynką Łomża, która w pierwszym mecz po tie-breaku pokonała Calisię. Łomżanki, podobnie jak wiślaczki, nosiły się z zamiarem awansu. Myśl tę szybko wybiły im gospodynie zawodów. Dobrą partię rozegrała Iwona Kuskowska. Świetnie radziła sobie na rozegraniu. Często wykorzystywała środkowe, które „na dobrej” skuteczności kończyły akcje. AZS AGH Wisła – Jedynka Łomża 3:0.Pozostawało dopełnić formalności. Ostatnim oponentem na drodze do II ligi była ekipa Calisii Kalisz, która po dwóch dniach zawodów nie miała na swoim koncie zwycięstwa. Trener Lesław Kędryna desygnował do gry od samego początku Magdalenę Żochowską, Julię Barbaszewską oraz Izabelę Grot, czyli zawodniczki, występujące w pierwszym zespole. Wyjściowy skład uzupełniły Kinga Hatala, Patrycja Drmla, Sabina Rusinek oraz Izabela Śliwa. AZS AGH Wisła zagrała koncertowo. Siatkarki „Białej Gwiazdy” przewyższały rywalki we wszystkich elementach, co przełożyło się zdecydowanie na wynik. Kolejne sety zostały wygrane do 13., 15., 14. AZS AGH Wisła w II lidze!

Przed tygodniem kadetki Wisły wywalczyły srebro w mistrzostwach Polski, w ten weekend sympatycy krakowskiej siatkówki mogą cieszyć się z awansu AZS AGH Wisła do II ligi. – Możemy być bardzo zadowolone, ponieważ w tym sezonie grałyśmy trzy ligi i wypełniłyśmy zadanie w 100%. Jesteśmy w II lidze. Wygrałyśmy turniej, zatem nie musimy się bić w barażach – skomentowała „na gorąco” sukces kapitan zespołu, Iwona Kuskowska. Nie było momentu, w którym awans był zagrożony. Wiślaczki wyraźnie dominowały. – Może nie nudziłyśmy się, ale podeszłyśmy do zadania bardzo poważnie. Musiałyśmy zrealizować cel, jaki postawił nam trener – dodała.

Nagroda dla najlepszej zawodniczki „Białej Gwiazdy” trafiła do Kingi Hatali, która przez cały sezon była podporą III-ligowych rezerw Wisły. Awans wywalczyły: Magdalena Żochowska, Julia Barbaszewska, Izabela Grot, Iwona Kuskowska, Patrycja Drmla, Sabina Rusinek, Izabela Śliwa, Kinga Hatala, Paulina Stojek, Iwona Poprawa, Ewelina Belska, Agata Giszter, Magdalena Mokrzycka, Magdalena Turek.

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju finałowego o II ligę kobiet rozgrywanego w Krakowie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved