Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Wypowiedzi po meczu Jastrzębia z Mostostalem

PLS: Wypowiedzi po meczu Jastrzębia z Mostostalem

Jastrzębski Węgiel udanie zakończył rundę zasadniczą PLS-u. Mimo to Daniel Pliński stwierdził na konferencji prasowej, że szanse obydwu zespołów w playoffach są jednakowe.

Daniel Pliński: Mostostal we wszystkich setach bardzo mocno grał zagrywką, dużo psuli, ale tez sprawiali nam duże problemy w przyjęciu, wpadło nam kilka asów, stąd ciężko nam było wejść do gry. Dlatego przegraliśmy pierwszego seta, a w czwartym wygraliśmy dopiero na przewagi. Myślę, że w play offach wszystko się może zdarzyć, Mostostal jest bardzo mocną drużyną, to chyba jedyny zespół w naszej lidze, w którym sześciu zawodników może zagrywać z wyskoku i tutaj możemy mieć problemy. Zobaczymy jak będzie, wszystko rozstrzygnie się w ciągu dwóch tygodni. Na dzień dzisiejszy szanse są wyrównane, obstawiałbym 50 na 50 procent.

Petr Zapletal: Dzisiejszy mecz nie miał zbyt dużego znaczenia, pozycje przed play offami były już ustalone. Mieliśmy więc okazje przygotować się do tych meczów, mogliśmy wypróbować różnych zawodników. Tylko w pierwszym secie zagraliśmy naprawdę dobrze, zarówno w zagrywce, w przyjęciu jak i w ataku. Mam nadzieje ze tak będzie również za tydzień i ze wynik będzie odwrotny.Tomaso Totolo: Dzisiejszy mecz był trochę różny od poprzedniego, trener przeciwnika dokonał pewnych zmian w wyjściowej szóstce. My też daliśmy odpocząć Dawidowi Naszym dzisiejszym celem było przygotowanie do kolejnych, bardzo ważnych spotkań z Mostostalem w fazie play off. W pierwszym secie Mostostal zagrał bardzo dobrze i przysporzył nam dużo problemów zagrywką, my natomiast zagraliśmy słabo. Od początku drugiego seta do końca meczu wywarliśmy nacisk na przeciwnika naszą zagrywką, co pozwoliło nam na ustawianie skutecznego, punktowego bloku. Myślę, że nasza rywalizacja będzie wyglądała podobnie jak czwarty set, będzie dużo walki o każdą piłkę i zacięty bój obu drużyn.

Andrzej Kubacki: Serdeczne gratulacje, widać ze zespół Jastrzębia gra z meczu na mecz lepiej. Pokazali charakter w dzisiejszym meczu i wygrali zasłużenie. My nie mogliśmy dziś wystąpić w pełnym składzie, więc uważam, że jak na nasze możliwości zagraliśmy naprawdę dobrze. Przed playoffami przećwiczyliśmy pewne warianty i ustawienia. Ci zawodnicy którzy we wcześniejszych meczach nie grali pokazali się z dobrej strony. Spotykamy się w piątek i mam nadzieję, że wynik będzie odwrotny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved