Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Muszynianka rozgromiła Stal Mielec

LSK: Muszynianka rozgromiła Stal Mielec

Po dwóch dość słabych spotkaniach z gorszymi rywalami, mistrzynie Polski, Muszynianka Muszyna, bardzo pewnie pokonały Stal Mielec 3:0. "Stalówki" spadły na 9. lokatę w tabeli.

Mielczanki tylko na początku pierwszej partii postawiły się gospodyniom. Podopieczne trenera Jacka Wiśniewskiego prowadziły 5:2, 7:5 i 10:7, ale to wszystko, na co było je stać w tym meczu. W miarę upływu czasu do głosu dochodziły miejscowe i od stanu po 11 to one dyktowały warunki gry. Z akcji na akcję powiększały swoją przewagę, by ostatecznie wygrać do 17.

Kolejnego seta mielczanki już nie zaczęły tak dobrze i musiały gonić wynik. Udało im się to przy stanie 13:13, ale w tym momencie, podobnie jak w pierwszej odsłonie, „mineralne” przyśpieszyły. Przyjezdne miały za mało argumentów, żeby się przeciwstawić mistrzyniom Polski, i ponownie musiały uznać ich wyższość.

Trzeci set to już tylko formalność. Od początku do końca Muszynianka kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, a mielczanki nie potrafiły nawet zbliżyć się punktowo do rywalek. Tym samym przegrały już kolejny mecz i przed ostatnią kolejką znalazły się w bardzo trudnej sytuacji.

Muszynianka Fakro Muszyna – Stal Mielec 3:0

(25:17, 25:20, 25:16)

Składy:

Muszynianka: Mieszała, Rybaczewska, Lipicer, Pykosz, Cwetanowa, Bamber oraz Banecka (libero), Cabajewska, Sieradzan.

Stal: Waligóra, A. Wilk, Skorupa, Olczyk, Dązbłaż, Łukaszewska oraz Ząbek (libero), Turbak, Peret, Pilipiuk, Wrzesińska.