Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Lider nie zwalnia tempa

LSK: Lider nie zwalnia tempa

W tym sezonie siatkarki Winiar Kalisz kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotnim spotkaniu nie miały większych kłopotów z pokonaniem ostatniej w tabeli Gwardii Wrocław.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Eleonory Dziękiewicz i Anny Barańskiej. Ta pierwsza doskonale serwowała (4:1 – as serwisowy), a kapitan kaliskiej drużyny efektownie atakowała. Chwilę później kaliszanki zdekoncentrowały się i straciły przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły po ataku z środka Milady Spalovej, przy stanie (8:7). Do wyniku (10:9) gra była w miarę wyrównana. Skutecznie blokowała Anna Woźniakowska z Winiar, a po stronie Gwardii dobrze atakowała Joanna Koprowska. Kolejne trzy akcje to popis Anny Woźniakowskiej, która zarówno dobrze atakowała i blokowała. Druga przerwa techniczna przy stanie (16:10) dla Winiar. Po przerwie w swoim stylu atakowała Barańska, dzięki której przewaga rosła. Nielicznymi akcjami odpowiadały wrocławianki, a przede wszystkim Koprowska i Szkudlarek. Przy stanie (20:14) trudną technicznie piłkę zagrała Spalova i zdobyła punkt z zagrywki. Set zakończyła Daniela Rojkova atakując w siatkę (25:19).

Kolejna partia to gra po jednej stronie siatki. Znakomicie spisywały się Anna Barańska i Anna Woźniakowska, a także Tereza Matuszkova. Były one nie do zatrzymania dla rywalek. Barańska świetnie kiwała, natomiast Matuszkova z Woźniakowską bardzo mocno atakowały w 8-9 metr. Na pierwszą przerwę techniczną zaprosiła wszystkich asem serwisowym Eleonora Dziękiewicz (8:2). Przy stanie (10:4) silnym serwem zmusiła do popełnienia błędu w przyjęciu zagrywki przeciwniczki Anna Barańska. Trzy kolejne akcje to popis jednej zawodniczki, która radziła sobie nawet z potrójnym blokiem. Na boisku brylowały kapitan kaliszanek Anna Barańska. Świetnie spisywały się także środkowe z Grodu nad Prosną, czyli Milada Spalova i Eleonora Dziękiewicz. Spalova efektownym blokiem na środku dała 16 punkt dla Winiar, co było równoznaczne z drugą przerwą techniczną, przy bardzo wysokim prowadzeniu gospodyń (16:6). W tej partii zawodniczki z Wrocławia praktycznie nie istniały na boisku. Pod koniec seta asa serwisowego zagrała Rojkova, co uskrzydliło troszkę jej drużynę. Dwie ostatnie akcje tej partii należały do Spalovej, która w bardzo efektowny sposób kończyła akcje. Set wygrały podopiecznych Igora Prielożnego 25:14.

Set numer trzy to gra punkt za punkt do momentu, gdy na tablicy wyników pojawił się wynik 4:4. W tej fazie partii dobrze grały Matuszkova z Winiar oraz Rojkova z Gwardii. Kiwka Haładyn, as serwisowy Bogumiły Barańskiej oraz autowy atak Anny Barańskiej dały pierwsze tak wysokie prowadzenie wrocławiankom (5:8). Tak wysoka przewaga gości utrzymywała się do stanu (10:13). Od tej fazy seta gospodynie zaczęły mozolnie odrabiać straty do rywalek, a pierwsze kroki w tym kierunku poczyniła Anna Barańska. Najpierw skuteczny atak z lewego skrzydła, a następnie blok także na lewym skrzydle. Do remisu (16:16) doprowadziła Eleonora Dziękiewicz, która była nie do zatrzymania na środku. Następna akcja to również jej blok na rywalkach. Od tego momentu wrocławianki stanęły, oddały inicjatywę w tym secie. Bardzo dobrze grające w całym spotkaniu Anna Woźniakowska, Eleonora Dziękiewicz oraz Anna Barańska brylowały w ostatnich akcjach tego meczu. Set jak i mecz zakończyła efektownym atakiem Barańska (25:22).

Winiary Kalisz – Dialog Gwardia Wrocław 3:0

(25:19, 25:14, 22:25)

Składy:

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Matuszkova, Godos, Sawicka (libero) oraz Toborek, Owczynnikowa, Żebrowksa.

Gwardia: Mroczkowska, Szkudlarek, Koprowska, Haładyn, Barańska, Gomułka, Jagiełło (libero) oraz Rojkova, Lubera, Wiśniewska, Koprowska, Krzos.