Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 18. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowa zapowiedź 18. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Rozegrane zostaną tylko cztery spotkania, a najciekawsze będzie w Radomiu, gdzie Politechnika spróbuje zdobyć punkty, aby awansować do ósemki.

Ostatni weekend rundy zasadniczej rozpocznie się od piątkowego pojedynku siatkarzy Wkręt-metu Domexu AZS Częstochowa z Gwardią Wrocław. Pozycje obu zespołów nie ulegną już zmianie. Gospodarze przystąpią do fazy play-off z czwartej pozycji, a mecz z Gwardią potraktują bardziej jako formę przygotowań przed kolejnym etapem. Z kolei wrocławianie bardziej myślą już o walce w barażach, gdyż rundę zasadniczą zakończą na ostatnim miejscu.

AZS Częstochowa – Gwardia WrocławPiątek, 23.03.2007 g. 17:00 TV

Faworyt – AZS Częstochowa


Najciekawszym spotkaniem nadchodzącego weekendu będzie pojedynek Jadaru Radom oraz AZS Politechniki Warszawskiej. Radomianie mają już pewnie miejsce w ósemce, która zagra już niedługo w fazie play-off. Politechnika z kolei, po porażce z AZS Częstochowa oraz wygranej Delecty z Jadarem, spadła na pozycję dziewiątą. Teraz, mając nóż na gardle, muszą zdobyć najlepiej komplet punktów. Wydaje się, że w meczu z radomianami będzie to trudne, aczkolwiek możliwe. Goście mają na tyle dużą siłę ataku, a także doświadczenie w innych elementach, że powinni zdołać wywalczyć awans.

Jadar Radom – AZS Politechnika

Sobota, 24.03.2007 g. 17:00

Faworyt – Jadar Radom


Po ostatniej wygranej 3:0 nad Gwardią Wrocław, siatkarze Jastrzębskiego Węgla zapewnili sobie awans do fazy play-off z trzeciego miejsca w tabeli. W spotkaniu z Mostostalem Azoty Kędzierzyn-Koźle zagrają pewnie tak, aby potwierdzić swój powrót do formy i walki o najwyższe krajowe trofeum. Z drugiej strony goście zajmują pewnie szóste miejsce w tabeli, a mecz z Jastrzębskim Węglem także potraktują bardziej jako formę przygotowań do kolejnego etapu rozgrywek.

Jastrzębski Węgiel – Mostostal-Azoty

Sobota, 24.03.2007 g. 15:00

Faworyt – Jastrzębski Węgiel


Na koniec rundy zasadniczej Skra Bełchatów zmierzy się z bydgoską Delectą. Gospodarze mają już pewną pierwszą pozycję przed startem fazy play-off. Jednak nie zwykli, szczególnie przed własną publiczności, odpuszczać żadnego spotkania. Z kolei Delekcie punkty są bardzo potrzebne, ze względu na to, że w tabeli może ich jeszcze wyprzedzić warszawska Politechnika. Wtedy zatem bydgoszczanie będą musieli grać w barażach o utrzymanie się w ekstraklasie. Czy Delekcie uda się wywalczyć chociaż punkt na terenie przeciwnika okaże się w sobotę.

Skra Bełchatów – Delecta Bydgoszcz

Sobota, 24.03.2007 g. 17:00

Faworyt – Skra Bełchatów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved