Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wypowiedzi po meczu Mostostal – Skra

Wypowiedzi po meczu Mostostal – Skra

W spotkaniu 17. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki, siatkarze bełchatowskiej Skry pokonali zespół Mostostalu 3:1. Oto jak mecz podsumowali dla Strefy Siatkówki zawodnicy obu drużyn.

Mariusz Wlazły (BOT Skra Bełchatów):

Dzisiejsze spotkanie z Mostostalem było dość ciężkie. Pierwszy set w naszym wykonaniu był rozegrany spokojnie i uciekło nam parę punktów w każdym elemencie. Oni to wykorzystali i zagrali bardzo dobrze. Później to my przejęliśmy inicjatywę i nie pozwoliliśmy Kędzierzynowi się rozegrać, a dalsze spotkanie było już rozgrywane pod nasze dyktando. Gramy po to żeby wygrywać i jeżeli ktoś liczył na nasz prezent w postaci trzech punktów dla gości to się mylił. Mariusz zapytany o jego zdanie na temat finału Ligi Światowej w Polsce odpowiedział: – Jest to z pewnością ogromne osiągnięcie wszystkich działaczy i wszystkich Polaków. Dlaczego? Publiczność w Polsce przecież jest najlepsza, a kibice będą się z pewnością dobrze bawić. Cieszy mnie ten finał w Polsce, bo nie będzie trzeba grać grupy silnym składem, a i tak awansować do finału.Wojciech Serafin (Mostostal Azoty):

Wydaje mi się, że mecz był dość dobry, stał na dobrym poziomie. Skra zagrała swoje, chociaż początkowo myśmy byli lepsi. Później natomiast już nie udało nam się wygrać żadnego seta. Walczyliśmy mocno i to z pewnością jest dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się niedługo rozgrywkami play-off. Nasza forma rośnie z tygodnia na tydzień. Początkowo wypadaliśmy słabiej, ale z ostatnich spotkań wychodziliśmy już zwycięsko. Z pewnością po dzisiejszym meczu będzie trzeba poprawić zagrywkę. Odpuściliśmy trochę w tym elemencie popełniając dużo błędów. W sobotę czeka nas wyprawa do Jastrzębia, a tam zagrywką – dobrą zagrywką – można wiele namieszać. Ostatni mecz ligowy będzie też sprawdzianem przed meczami play-off, bo to właśnie z Jastrzębiem prawdopodobnie spotkamy się w pierwszej rundzie tych rozgrywek. Jeżeli chodzi o podział miejsc to złoto myślę trafi do Olsztyna, srebro do Bełchatowa, a brąz otrzyma Jastrzębie.

Piotr Gruszka (BOT Skra Bełchatów):

Są momenty w siatkówce, tak jak dziś kiedy zaczęliśmy źle. Gramy jednak po to, aby zwyciężyć. Graliśmy swoje i pokazaliśmy swoje w tym meczu zwyciężając za trzy punkty. Potwierdziliśmy naszą formę utrzymując się na pierwszym miejscy w tabeli. Przegraliśmy tylko jeden mecz, więc chcielibyśmy dalej kontynuować tą dobrą dla nas passę i zdobyć po raz kolejny Mistrzostwo Polski. Gdy zapytałem o finał Ligi Światowej w Polsce, nasz kapitan się uśmiechnął i wyznał, że: bardzo się cieszę z tego faktu. Naprawdę bardzo się ciszę. Zagramy przed swoimi kibicami, fanami, którzy nas tak pięknie przyjęli na lotnisku po Mistrzostwach. Będzie to dla nich prezent, nagroda za kibicowanie nam, za ten medal. Cieszę się, że będą mogli zobaczyć także nie tylko nas, ale większość wspaniałych zespołów światowych. Przede wszystkim to dobra wiadomość dla trenera Lozano, gdzie będzie mógł problem – który ostatnio często się pojawia – rozwiązać. Jest to duży argument, żeby można było tak pozmieniać, powymieniać skład, żeby każdy mógł odpocząć, aby cały zespół mógł jak najlepiej funkcjonować w przyszłości.

Marcin Nowak (Mostostal Azoty):

Myślę, że dziś zagraliśmy bez żadnych obciążeń. Pokazaliśmy, że nasza drużyna potrafi grać w siatkówkę – tak jak przed sezonem. Niestety na początku sezonu mecze o punkty paraliżowały nas i nie prezentowaliśmy tej siatkówki, którą tak naprawdę potrafimy grać. Ostatnie spotkania pokazały, że forma jest, gramy na luzie, bez obciążeń i dzisiejszy mecz też taki był. Początkowo dobrze zagraliśmy zagrywką, chociaż później ten element stał się u nas najsłabszy. Chłopcy starali się konsekwentnie zagrywać mocno, ale już nam to nie wychodziło. Bełchatów odwrotnie. Mistrzowie pokazali swoją grę taktyczną, ustawiali blok pod poszczególnych zawodników na skrzydłach, eliminowali zagrywką taktyczną tych którzy ją przyjmowali – to właśnie klasa Mistrzów, są bardzo dobrzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved