Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wkręt-Met AZS Częstochowa przed play-off

Wkręt-Met AZS Częstochowa przed play-off

Dzięki zwycięstwu w Warszawie siatkarze Wkręt-Metu zapewnili sobie czwarte miejsce w tabeli. W piątek, na zakończenie rundy zasadniczej, powinni zagrać dla kibiców i rozbić w puch najsłabszą w lidze wrocławską Gwardię.

Częstochowianie nie rozpieszczali dotychczas swoich fanów. Raz grali lepiej, raz gorzej, a generalnie przeciętnie i nie podjęli walki o miejsce w pierwszej trójce. Do play-off przystąpią więc z czwartego miejsca. Na początek zmierzą się na Resovię Rzeszów, a jeśli pokonają tę przeszkodę, w półfinale trafią na Skrę Bełchatów.

Poczekajmy z myśleniem o Skrze – mówi kapitan Wkręt-Metu Krzysztof Gierczyński. – Najpierw musimy wyeliminować Rzeszów, z którym wygraliśmy w tym sezonie dwa mecze, ale po tie-breakach. Teraz musimy wygrać trzy i wcale nie będzie to łatwe. Układ play-off jest, jaki jest. Gdyby nie nasze wpadki, pewnie bylibyśmy wyżej w tabeli. Startujemy z czwartego miejsca, które jest adekwatne do tego,. co pokazaliśmy w rundzie zasadniczej. Osiągnęliśmy absolutne minimum, ale spróbujemy powalczyć o coś więcej.Po meczu w Warszawie nie najlepsza ostatnio atmosfera w klubie powinna się przynajmniej trochę poprawić. Drużyna oddała Politechnice pierwsze dwa sety, ale w kolejnych przeważała wyraźnie i zwyciężyła w tie-breaku. Trzeba podkreślić, że w roli rozgrywającego występował wówczas Paweł Woicki, który z powodzeniem zastąpił Andrzeja Stelmacha. Czy „Mały” wywalczy sobie dzięki temu miejsce w podstawowym składzie i w spotkaniu z Gwardią wyjdzie na boisko jako pierwszy? To wydaje się być logiczne. Woicki grał dotychczas sporadycznie, ale to on uratował dwa wydawałoby się przegrane mecze – oprócz środowego w Warszawie także wygrany 3:2 wyjazdowy w Olsztynie. Gdyby znowu musiał usiąść na ławce rezerwowych, mentalnie mógłby być to dla niego koniec sezonu.

Mecz Wkręt-Metu z Gwardią w hali Polonia, w piątek o godz. 17.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved