Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Gdańsku wraca II liga

W Gdańsku wraca II liga

Po pięciu tygodniach przerwy do rywalizacji w II lidze wracają siatkarki rezerw Energi Gedania. Podopieczne Witolda Jagły do play-off o miejsca 1-4 w grupie 1 startują z numerem dwa.

Pierwszym rywalem gedanistek jest ChTPS Chodzież. Mecze zostaną rozegrane w Gdańsku w sobotę o godzinie 19.00 i w niedzielę o 11.30.

Rundę zasadniczą gdańszczanki ukończyły na drugim miejscu. Ta pozycja pozwoliła im na długą pauzę w II lidze oraz pozwoliła skoncentrować się wyłącznie na mistrzostwach Polski kadetek i juniorek. W pierwszej rundzie play off grały bowiem drużyny z miejsc 3-6. ChTPS wygrał z Pałacem II Bydgoszcz 3-1. Co ciekawe najbliższy rywal gedanistek przegrał drugi mecz u siebie, a sprawę awansu rozstrzygnął na swoją korzyść dwukrotnie ogrywając rywalki na wyjeździe. W rywalizacji o miejsca 1-4 też gra się do trzech wygranych. Dwa pierwsze i ewentualnie piąte spotkanie odbędą się w Gdańsku.

Nasza forma przed tymi pojedynkami jest niewiadomą. Z jednej strony nie było okazji, żeby odpowiednio przygotować się do tej fazy rozgrywek zarówno pod względem taktyki gry, jak i motoryki. Z drugiej zaś – w ligowej przerwie srebrny medal zdobyły juniorki, a złoty kadetki. Te zawodniczki grają w Energii Gedania II. Sukcesy dały im dużą wiarę we własne możliwości co w sporcie jest bardzo ważnym, często decydującym o sukcesie czynnikiem. – podkreśla trener Jagła.

Gdańska drużyna do play-off przystąpi po odbyciu zaledwie trzech treningów. Szkoleniowiec powołał do składu następujące zawodniczki: Aleksandrę Pasznik, Tamarę Kaliszuk, Żanetę Rzepnikowską, Aleksandrę Szymańską, Karolinę Suwińską, Magdalenę Lenz, Agatę Durajczyk, Joannę Kocembą, Magdalenę Obłońską, Natalię Kurnikowską i Laurę Tomsię.

źródło: inf. prasowa