Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarski… (i nie tylko) alfabet

Siatkarski… (i nie tylko) alfabet

Oto kolejna odsłona "Siatkarskiego alfabetu". Poznajmy czym dla Damiana Domonika jest siatkówka, co robi na co dzień, czym się zajmuje etc. O tym wszystkim opowiada nasz gość.

A – Arek Gołaś. Twoje wspomnienie o tym siatkarzu.

Arek był, a nawet dalej jest wspaniałym środkowym. Myślę, że jest dobrym, o ile nie najlepszym wzorem dla młodych i początkujących siatkarzy na tej pozycji, ale nie tylko.D – dziewczyna. Możesz zdradzić nam coś więcej?

Tutaj Cię zaskoczę. Nie mam dziewczyny.

E – edukacja. Twoja droga zdobywania wiedzy? Obecnie studiujesz?

Tak, studiuję w Opolu.

F – fani i fanki. Jest ich wiele?

Czy wiele? Czasami ktoś tam podejdzie po meczu, zapyta o coś, poprosi o wspólne zdjęcie czy autograf. Myślę, że jak u każdego sportowca, mam też swoich fanów.

H – humor. Jaki jesteś z reguły?

Trudno jest wyrażać o sobie zdanie w tym temacie. Z pewnością jestem wesoły i pogodny. Więcej natomiast mogą powiedzieć koledzy z drużyny, może dostrzegają to, czego ja sam nie dostrzegam u siebie.

I – internet. Masz, korzystasz?

Tak mam i nawet dość często korzystam z niego.

K – ksywa. Masz jakąś?

Hmmm przyjęła mi się ksywa dość oryginalna, nawiązująca do mojego nazwiska. Demon, to ksywa która pochodzi jeszcze z czasów szkoły w Spale.

K – Kędzierzyn Koźle. Miasto typowo siatkarskie?

Tak. Zdecydowanie Kędzierzyn Koźle to miasto siatkarskie. Jest tutaj bardzo dobra baza treningowa dla młodzieży, ale nie tylko, dla seniorów także. Tu wszyscy wszystkich znają (śmiech).

L – lato. Ulubiona pora roku? Urodziny. Jak wypoczywasz w lato?

Oczywiście, że lato to moja ulubiona pora roku. Rzeczywiście obchodzę wtedy urodziny, ale ważniejsze jest to, że ma się trochę wolnego czasu i można odpocząć po sezonie. Najlepiej odpoczywam podróżując.

M – muzyka. Wycisza, uspokaja czy…? Jakiego rodzaju muzyki słuchasz?

W moim przypadku muzyka rzeczywiście mnie wycisza i rozluźnia. Kolokwialnie mogę powiedzieć, że jest idealna na myślenie czy wspomnienia. Potrafię także dobrze wypocząć przy muzyce. Słucham każdego rodzaju muzyki, więc nie mam jakiś ulubionych zespołów.

O – odpoczynek. Jak regenerujesz siły na co dzień?

Najczęściej wyjeżdżam do domu, do rodziny.

R – Racibórz. Miasto szczególne?

Oczywiście. Jak dla każdego miasto rodzinne jest pod każdym względem szczególne. Tam przecież zostali najbliżsi: rodzina, przyjaciele i koledzy, ale także wspomnienia.

R – rodzina. Jesteś jedynakiem?

Nie, mam starszego brata.

S – sezon. Jak oceniasz wasz zespół w świetle rozgrywek play-off PLS?

Sezon jeszcze trwa. Przed nami jeszcze mecz z Jastrzębskim Węglem. W play-off mam nadzieję, że pokażemy się z jak najlepszej strony i powalczymy z zespołami z górnych pólek.

Ś – środkowy. Twoja ulubiona pozycja na boisku?

Hmmm, 7 lat gry na pozycji środkowego nie znaczy jeszcze, że to ulubiona pozycja.

T – trener Andrzej Kubacki. Twoje spostrzeżenia na temat tej osoby.

Trener jest bardzo konsekwentny w tym co robi, uparty i wie czego chce. Mobilizuje nieustannie drużynę do lepszej gry. Jest dobrym fachowcem.

U – Ulubiona miejscowość w Polsce. Dlaczego?

Może wpierw o charakterystyce. Miejsce o spokojnym klimacie, położone w szczególności nad wodą. Zdecydowanie ulubiona miejscowość leży… niestety poza granicą Polski, tym miastem jest Burgas w Bułgarii.

W – wzór i idol. Masz taką osobę w gronie siatkarzy.

Teraz w zespole gram z Marcinem Nowakiem i od niego naprawdę wiele się uczę. Dlatego w obecnym czasie postrzegam go, może nie jako idola ale jako wzór.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved