Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – ćwierćfinały NVL

Liga bułgarska – ćwierćfinały NVL

W Bułgarii rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe. Drużyny grają ze sobą do dwóch zwycięstw. W pierwszych meczach zwycięstwa odniosły zespoły Lewskiego Sofia, Lukoila Neftochimik, Marka Junion oraz Pirinu Balkanstroj.

Zwycięzca rundy zasadniczej, zespół Lukoila Neftohinik podejmował na własnym terenie ósmą w tabeli Ardę. Spotkanie, podobnie jak wszystkie ligowe rozegrane przez zawodników z Kyrdżali było dosyć jednostronnym widowiskiem, warto dodać jednostronnym dla rywali. I tym razem Lukoil nie miał najmniejszych problemów aby w trzech, krótkich setach rozstrzygnąć sprawę zwycięstwa. Arda w całym meczu zdołała „ugrać” zaledwie 49 punktów. W zespole gospodarzy najwięcej punktów zapisali na swoim koncie Stojanow oraz Nikolow (po 12) a grę Ardy próbował ratować Donikjan, który zakończył spotkanie z dorobkiem 11 oczek. Kolejne spotkanie obydwu drużyn odbędzie się 25.marca w Kyrdżali. W przypadku zwycięstwa Lukoila awansuje on do półfinału rozgrywek.

Lukoil Netfohimik – Arda 3:0(25:21, 25:13, 25:15)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Lukoila Netfohimik

Drugi zespół sezonu zasadniczego, Pirin Balkanstroj zmierzył się w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałów z drużyną ze stolicy kraju – Slawią Sofia. Podopieczni Dobrina Stojanowa, podobnie jak podczas wcześniejszych spotkań nie zaprezentowali się na miarę swoich możliwości. Całe spotkanie trwało nieco ponad godzinę a wynik 3:0 dla Pirinu okazał się jak najbardziej zasłużony. Slawija w każdym z setów walczyła tylko do drugiej przerwy technicznej, później inicjatywę przejmowali goście z Razlog i pewnie kończyli wszystkie odsłony. Najlepszym zawodnikiem Pirinu wybrano zdobywcę 12 punktów, Iwanowa. W ekipie z Sofii po 10 punktów zdobyli Hristow oraz Katrandżiew. Drugi pojedynek obydwu zespołów rozegrany zostanie 25 marca w Razlog.

Slawija – Pirin Balkanstroj 0:3

(21:25, 21:25, 20:25)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Pirinu Balkanstroj

Mistrzowie Bułgarii, Lewski Sofia rozegrał najbardziej zacięte spotkanie pierwszych ćwierćfinałów. Podopieczni Martina Stoewa we własnej hali Uniwersjada podejmowali inny zespół z Sofii, CSKA. Derby rozstrzygnęli co prawda na swoją korzyść zawodnicy Lewskiego, ale niewiele brakowało aby ambitna CSKA sprawiła niespodziankę. Mimo, że po trzech partiach Lewski prowadził 2:1, Kolew wraz z partnerami doprowadzili do tiebreaka. Tam zespołem bardziej doświadczonym okazał się Lewski, zwyciężając do 11. Obecnie pierwsza armata Stoewa, Ananiew zdobył 23 punkty. Wspomniany Kolew z CSKA zakończył spotkanie z dorobkiem 20 oczek, niewiele gorsi byli jego koledzy Nenczew i Mirczew (obaj po 17 punktów). Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w sali CSKA w najbliższą niedzielę.

Lewski Siconco – CKSA 3:2

(26:28, 25:22, 25:23, 20:25 15:11)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Lewskiego Sofia

Według układu z rundy zasadniczej miał to być najbardziej zacięty mecz ćwierćfinałów. Czwarty Marek Junion podejmował na własnym terenie piąte Czerno more. Nie było to jednak spotkanie na miarę oczekiwać. Marek Junion zwyciężył pewnie, tracąc co prawda pierwszego seta, jednak w trzech kolejnych okazał się zespołem dużo bardziej zdeterminowanym niż reprezentanci Warny. Podopieczni Wiktora Karagozowa już przed sezonem stawiani byli za jednego z faworytów do mistrzostwa kraju. Od ścisłej czwórki dzieli ich teraz jedno zwycięstwo. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie z Burgas był Minczew, który zdobył 22 punkty. Najlepszy zawodnik Warny, Jankow, zapisał ich na swoim koncie 15. Czerno more ma jeszcze szansę na awans do półfinału. Warunkiem jest zwycięstwo w Warnie, w kolejnym spotkaniu, które rozegrane zostanie w niedzielę.

Marek Junion Iwkoni – Czerno more Bask 3:1

(21:25, 25:23, 25:15, 25:21)

Stan rywalizacji: 1:0 dla Marka Junion Iwkoni

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved