Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejka ostatniej szansy dla Delecty

Kolejka ostatniej szansy dla Delecty

Bydgoska Delecta musi dokonać wielkiej sztuki i zdobyć punkty w Bełchatowie. To konieczne, aby bez oglądania się na rezultaty spotkań innych drużyn, zapewnić sobie utrzymanie w PLS.

Po środowej wygranej 3:0 z Jadarem podopieczni Wiesława Popika przesunęli się w tabeli na ósme miejsce wyprzedzając AZS Politechnikę Warszawa, która we własnej hali, choć prowadziła już 2:0 w setach, uległa ostatecznie Wkręt-Metowi Częstochowa. W sobotę ostatnia kolejka PLS. Delecta, aby być pewną gry w play-off (oznacza to też utrzymanie się) musi zdobyć punkty w Bełchatowie, ale Skra to mistrz Polski, lider rozgrywek, który we własnej hali jeszcze w tym sezonie nie przegrał.

Wiemy z kim gramy, ale uważam, że stać nas na zwycięstwo. W meczu z Jadarem jako drużyna pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony – zapowiada Krzysztof Janczak, atakujący Delecty. Politechnika zagra w Radomiu z Jadarem. Bydgoska drużyna będzie słuchać wieści z tego meczu. Jeśli gospodarze zwyciężą 3:0 lub 3:1, Politechnika nie zdobędzie żadnego punktu i bez względu na wynik w Bełchatowie, Delecta zagra w play-off. Każdy punkt dla ekipy z Warszawy działa na niekorzyść bydgoszczan. Jeśli okaże się, że zarówno Delecta, jak i Politechnika będą mieć tyle samo dużych punktów, to o tym, kto awansuje do ósemki, zdecyduje bilans setów z całych rozgrywek. – Jadar nie może sobie odpuścić, bo przecież jeśli przegra do zera, a my pokusimy się o niespodziankę w pojedynku ze Skrą, to radomianie wypadną z play-off – mówi z nadzieją Janczak.Bydgoszczanie już w piątek wyjeżdżają do Bełchatowa, gdzie trenują dwukrotnie przed jutrzejszym spotkaniem (początek o godz. 17). Trener gospodarzy Argentyńczyk Daniel Castellani będzie chciał zapewne dać szansę gry wszystkim swoim podopiecznym. – Nawet jeśli tak się stanie, to nie musi być to wcale ułatwienie. Jeśli za np. Mariusza Wlazłego wejdzie Paweł Maciejewicz to nie oznacza to, że gra Skry będzie słabsza – dodaje Janczak.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved