Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Dla kogo gra Joker?

I liga: Dla kogo gra Joker?

Ostanie mecz Jokera Piła w rundzie zasadniczej I ligi oglądała zaledwie garstka kibiców. Sytuacja taka jest o tyle dziwna, że pilanie spisują się w rozgrywkach bardzo dobrze i fazę zasadniczą zakończyli na wysokim, trzecim miejscu.

Mecz, który gwarantował sporą dawkę emocji, nie wzbudził oczekiwanego zainteresowania. Byłem niedawno w Olsztynie. Podczas finałów Mistrzostw Polski Juniorów, nasza drużyna w obecności ok. 4 tysięcy kibiców grała z gospodarzami – opowiada prezes Jokera, Jerzy Jasiński. – Jak się gra, gdy jest się dopingowanym przez spore rzesze, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Pierwszy zespół Jokera od pewnego czasu nie ma najlepszego wsparcie ze strony kibiców. A pewnie każdy z naszych chłopaków chciałby pokazać się jak najszerszej publiczności – dodaje.

Zdaniem prezes przyczyna tak niskiej frekwencji nie jest spowodowana złą polityką marketingową klubu. – Przecież prasa i telewizje kablowe stale informują o naszych meczach, radio organizuje konkursy, są plakaty przed każdym spotkaniem. Nie wiem, co jeszcze możemy zrobić, by odbiór i zainteresowanie naszymi meczami wzrosło – wyjaśnia Jerzy Jasiński.Działacze z Piły nie ukrywają, iż jest im niezwykle przykro, że na spotkania przychodzi coraz mniej kibiców. – Tym bardziej, że ceny biletów są tak zminimalizowane, że niższe być już nie mogą. W sumie i tak nie pokrywają nawet organizacji meczu. Ba, musimy dokładać do każdej imprezy ok. 2 tysięcy złotych – informuje prezes. – Wiem, że Piła jest przyzwyczajona do rozgrywek na wysokim poziomie. I myśmy też ją w jakiś sposób do tego przyzwyczaili – kończy Jasiński.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved