Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ćwierćfinał MP młodziczek w Gdańsku

Ćwierćfinał MP młodziczek w Gdańsku

Kadetki ze złotymi medalami, zaś juniorki ze srebrnymi, ukończyły tegoroczne mistrzostwa Polski. Starszym koleżankom na razie tylko mogą pozazdrościć młodziczki Energi Gedania.

W piątek i w sobotę podopieczne Witolda Jagły w Gdańsku rozegrają ogólnopolski turniej ćwierćfinałowy. W zawodach wystąpią cztery drużyny. Każda zagra z każdą. Do półfinałów awansują dwie najlepsze. – Z tymi rywalami nie mieliśmy okazji się spotkać. Wiemy, że są to zespoły walczące, popełniające bardzo mało błędów własnych. Aby awansować, musimy zagrać na maksimum swoich możliwości. Moje podopieczne grają ładnie i skutecznie w ataku oraz bloku, ale grze obronnej oraz w przyjęciu zagrywki nie osiągnęliśmy jeszcze optymalnego poziomu – przyznaje trener Jagła.

Gedanistki do tej rywalizacji nie tylko przygotowywały się poprzez zwycięską grę w mistrzostwach województwa pomorskiego, ale również brały udział w rozgrywkach w starszej kategorii wiekowej. Wśród kadetek uplasowały się na piątym miejscu. Ponadto w ostatni weekend startowały w turnieju towarzyskim. – Mecze składały się z dwóch setów. Z zespołami, młodziczek, które zajęły pierwsze miejsca w swoich województwach – Pałacem Bydgoszcz i Truso Elbląg – zremisowaliśmy, a z Libero Starogardem wygraliśmy. Teraz nasz skład będzie silniejszy. Po mistrzostwach kadetek wróci Natalia Kurnikowska. Liczę, że swoim doświadczeniem i umiejętnościami pomoże młodziczkom w zdobywaniu kolejnych etapów mistrzostw Polski – dodaje gdański szkoleniowiec.Harmonogram turnieju:
piątek godz. 10.30
Energa Gedania - Joker Świecie
Energetyk Poznań - Libero Wałcz
(hala klubowa przy ul. Kościuszki).

piątek godz. 16.30 
Libero - Joker
Energa Gedania - Energetyk
(hala XV LO, przy ul. Pilotów).

sobota 13.30 
Energetyk - Joker
Energa Gedania - Libero
(hala XV LO, przy ul. Pilotów).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved