Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Kadra B ceniona w świecie

Kadra B ceniona w świecie

Podobnie jak w latach poprzednich będziemy mieli Kadrę B siatkarzy. Jakie cele zostaną przed nią postawione? - Przede wszystkim chodzi o szkolenie bezpośredniego zaplecza reprezentacji - mówi jej trener Krzysztof Felczak.

Najważniejszą imprezą będzie zaplanowana na sierpień Letnia Uniwersjada. Zostały przeprowadzone rozmowy z trenerem Raulem Lozano i ustalono wstępne założenia pracy. Jestem w stałym kontakcie z menadżerem reprezentacji Witoldem Romanem.

Jacy zawodnicy znajdą się w Kadrze B? – To zależy on kilku czynników – mówi Krzysztof Felczak. – Pod koniec maja juniorzy wezmą udział w eliminacjach mistrzostw świata. Jeżeli zakwalifikują się, to z niektórych zawodników z tej reprezentacji będzie trzeba zrezygnować. Ona rozpocznie przygotowania do czempionatu w Maroku według własnych planów. Trzeba też zweryfikować siatkarzy-studentów przed Uniwersjadą. Nie mogą oni mieć np. więcej niż 26 lat.Kadra B rozpocznie pracę na początku czerwca. Razem z nią trenować będą zawodnicy z Ligi Światowej, którzy nie znajdą w reprezentacyjnej dwunastce. Jak powiedział Krzysztof Felczak Kadra B ma wiele ciekawych ofert grania, z niektórych, niestety, trzeba zrezygnować. – Dobre wrażenie pozostawiliśmy rok temu we Włoszech, chce z nami współpracować Norwegia – mówi trener.

Zagramy w dwóch turniejach, jeden chcemy zorganizować w Polsce – mówi Krzysztof Felczak. Pod koniec grudnia zrezygnował on z funkcji trenera J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Dalej pracuje w MOS Wola Warszawa, który to zespół zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved