Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II-ligowe siatkarki z Białegostoku przed kolejną rundą play-off

II-ligowe siatkarki z Białegostoku przed kolejną rundą play-off

Siatkarki z Białegostoku grające w II lidze pod szyldem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki szykują się do dalszej walki o awans. Ich przeciwnikiem w II rundzie play-off jest ekipa Nike Ostrołęka.

Co ciekawe, jeszcze w rundzie zasadniczej rywalki występowały w Węgrowie jako Nike Czarni. Przenosiny oraz zmiana nazwy mają (jak to zwykle bywa w takich przypadkach) związek z kłopotami finansowymi. Zapobiegły wycofaniu się drużyny z rozgrywek w ogóle.

Przypomnijmy, że rundę zasadniczą drużyna z Węgrowa zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli. Zanotowała tylko dwie porażki – obie właśnie z podopiecznymi Natalii Tobolskiej.Nasze dziewczyny pamiętają dobrze te zwycięstwa – mówi Tobolska. – Nie możemy dopuścić, aby zespół z Ostrołęki mógł grać swoją szybką i kombinacyjną siatkówkę. Musimy ostro zagrywać, aby rywalki miały problemy z rozegraniem akcji. Jeżeli na dodatek zagramy blokiem, to powinno być dobrze.

Od finału play-off Nike i WSWFiT dzielą trzy zwycięstwa. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane w Ostrołęce w weekend.

Mimo że dziewczyny praktycznie grają za darmo, bardzo chcą awansować – dodaje trenerka białostoczanek. – A o to, czy nasz klub stać na utrzymanie drużyny w wyższej klasie rozgrywkowej, będziemy się martwić, jak już tam awansujemy.

W drodze do II ligi

Aż trzy podlaskie zespoły wciąż grają o awans do II ligi. Siatkarze Biebrzy Lipsk wybierają się na turniej do Parzęczewa, zawodnicy WSFiZ Białystok do Kęt, a siatkarki Jedynki Łomża do Krakowa. Od jutra do niedzieli rozegrają po trzy mecze. Zwycięzcy poszczególnych grup awansują bezpośrednio do II ligi. Zespoły, które zajmą drugie miejsca, będą rywalizować jeszcze z II-ligowcami.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved