Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > W siatkarskiej I lidze zagra tylko Gorzów z Piłą

W siatkarskiej I lidze zagra tylko Gorzów z Piłą

31 marca GTPS Dziewulski Inkaso Team rozpocznie play-off z Jokerem Piła. Właśnie okazało się, że będzie to jedyna seria ćwierćfinałowa.

Wcześniej było wiadomo, że po sezonie zasadniczym odpoczną pierwsza i druga drużyna w I lidze, czyli Płomień Sosnowiec i AZS PWSZ Nysa, a kolejne cztery zespoły, które awansowały do czołowej szóstki, w seriach do trzech wygranych wyłonią dwóch półfinalistów. Dziś okazuje się, że ćwierćfinał będzie tylko jeden, a w czołowej czwórce jest już także Avia Świdnik (piąta po sezonie zasadniczym), która otrzymała tzw. wolny los.

Świdniczan spotkała niespodziewana nagroda, bo Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej wycofał z drugiej części rozgrywek Skrę II Bełchatów, która wywalczyła sobie czwartą pozycję. Bełchatowianie są wściekli na siatkarską centralę i uważają, że decyzja jest mocno kontrowersyjna. Było oczywiste, że rezerwy Skry nie mogą awansować do ekstraklasy. Młody zespół, w nagrodę za bardzo dobry sezon, chciał jednak rozegrać kilka spotkań z silnymi rywalami także w play-off. Można było pominąć drugą drużynę Skry dopiero po rozegraniu całych rozgrywek. PZPS zdecydował jednak inaczej.Z takich rozwiązań na pewno nie są szczęśliwi pilanie. W sezonie zasadniczym wywalczyli sobie trzecią pozycję, wyższą niż Avia, a jednak muszą walczyć w ćwierćfinale play-off. I wcale nie czeka ich spacerek, bo GTPS Dziewulski Inkaso Team, po wypełnieniu celu na ten sezon, w dalszej części rozgrywek powinien zagrać na luzie, a to, mamy taką nadzieję, może dać zaskakujące efekty. Seria do trzech wygranych rozpocznie się 31 marca i 1 kwietnia w Pile. Na 14 i ewentualnie 15 kwietnia drużyny przeniosą się do Gorzowa. Jeśli będzie potrzebne piąte spotkanie to odbędzie się ono 18 kwietnia znów w Pile.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved