Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Strefowe podsumowanie 18. kolejki ligi greckiej

Strefowe podsumowanie 18. kolejki ligi greckiej

Ciekawie dzieje się w greckiej ekstraklasie mężczyzn. W ligowej tabeli doszło do małych zmian, jednak prawdopodobnie będzie jeszcze ciekawiej. Największą niespodzianką jest chyba wygrana 3:0 Panathinaikosu z Iraklisem.

Szybkie zwycięstwo odnieśli w miniony weekend siatkarze Panellinios, którzy pokonali na własnym boisku zespół A.O. Pagratiou 3:0. W każdym z setów wyrównana walka trwała tylko na początku, gdyż dosyć szybko pałeczkę przejmowali gospodarze. Najbardziej wyrównana gra toczyła się w drugiej partii, w którym wszystko rozstrzygnęło się praktycznie dopiero w końcówce. Wygrana Panellinios dała im awans o jedno oczko w ligowej tabeli i obecnie znajdują się 6. pozycji.

Panellinios – A.O. Pagratiou 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

Szybki mecz odbył się także na boisku Ethnikos, gdzie zwyciężyli goście – Aris Saloniki 3:0. Zacięta walka W pierwszej partii mało brakło, aby losy spotkania potoczyły się inną ścieżką. O zwycięstwie gości zadecydowała dopiero końcówka. W dwóch kolejnych partiach Aris zagrał już o wiele pewniej i zwyciężył do 18 i 20. W tabeli zmieniło to sytuację na tyle, że oba zespoły mają teraz taką samą liczbę punktów.

Ethnikos – Aris Saloniki 0:3 (23:25, 18:25, 20:25)

Ciekawy mecz obejrzeli kibice zgromadzeni w hali w Pireusie. Po pierwszym secie miejscowy Olympiacos przegrywał bowiem 0:1 z E.A. Patron. Jednak w drugiej partii gospodarze zdominowali końcówkę seta i zwyciężyli do 22. Jeszcze pewniej zagrali w kolejnej partii, którą wygrali dość lekko do 18. Goście poderwali się do walki w czwartym secie, jednak Olympiacos nie miał zamiaru odpuścić końcówki seta i zwyciężył 25:23, a tym samym cały mecz 3:1. Po tej kolejce E.A. Patron spadł na 7. miejsce w tabeli.

Olympiacos Pireus – E.A. Patron 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:23)

Cztery sety rozegrały pomiędzy sobą także zespoły Lamii i A.O. Orestiady. Górą byli, wyżej notowani, gospodarze, którzy wygrali 3:1. W pierwszym secie zwyciężyli dość gładko do 17, jednak w drugim goście zaczęli grać bardzo dobrze i po dwóch partiach było 1:1. Równie zacięta walka trwała o trzeciej partii, a o wyniku rozstrzygnęła gra na przewagi. Tym razem więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali 26:24. W czwartej odsłonie poszli zdecydowanie za ciosem i cały mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Lamia – A.O. Orestiada 3:1 (25:17, 23:25, 26:24, 25:21)

Szybko uporali się w meczu wyjazdowym, z Iraklisem Saloniki, siatkarze Panathinaikosu Ateny. Pierwsza i trzecia partia była kontrolowana przez gości, jednak jak przystało na mecz dwóch wyrównanych drużyn, gra była bardzo zacięta. Oba sety zakończyły się wynikiem 25:22 dla ateńczyków. Najciekawszy był drugi set, w którym o wyniki zadecydowała gra na przewagi. Jednak gospodarzom nie udało się wygrać. Musieli uznać wyższość przeciwników i przegrali 25:27.

Iraklis Saloniki – Panathinaikos Ateny 0:3 (22:25, 25:27, 22:25)

W 18. kolejce zmierzyły się, dwa sąsiadujące ze sobą, zespoły – P.A.O.K. Saloniki i AEK Ateny. Faworytami byli siatkarze wyżej notowanego P.A.O.K. i zgodnie z oczekiwaniami zwyciężyli. Poszło im to niespodziewanie gładko. Najbardziej zacięty był pierwszy set, w którym na początku goście jeszcze walczyli. W drugim zespół z Salonik niemal rozbił przeciwnika, wygrywając partię do 13. W trzecim secie poszło im podobnie gładko, jednak pozwolili AEK zdobyć kilka punktów więcej.

P.A.O.K. Saloniki – AEK Ateny 3:0 (25:20, 25:13, 25:19)