Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 17. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowa zapowiedź 17. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Przed nami przedostatnia kolejka rozgrywek rundy zasadniczej PLS. Dla PZU AZS Olsztyn oraz Resovii Rzeszów to ostatnie spotkania, gdyż mecz ostatniej kolejki zespoły rozegrały wcześniej. Jednym z ciekawszych będzie na pewno mecz pomiędzy Jadarem Radom a Delectą Bydgoszcz.

Zespoły Jadaru Radom i Delecty Bydgoszcz dzielą w tabeli wprawdzie cztery punkty, jednak od wyniku może zależeć pozycja Delecty przed ostatnią kolejką. Tracą oni bowiem do Politechniki Warszawskiej tylko jeden punkt i możliwy jest jeszcze awans do czołowej ósemki. Dlatego z pewnością siatkarze z Bydgoszczy będą bardziej zmotywowani do gry od swoich przeciwników, którzy mają praktycznie pewne 7. miejsce. Z drugiej strony Jadar nie zwykł odpuszczać spotkań rywalom z niższej lub tej samej półki.

Delecta Bydgoszcz – Jadar Radom21.03.2007 g. 18:00

faworyt – Jadar Radom


Ciężkie zadanie czeka na pewno siatkarzy Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Mają wprawdzie mocne szóste miejsce w tabeli, ale dwóch najbliższych przeciwników z górnej półki i jeszcze nie wszystko jest pewne. Najpierw w środę kędzierzynianie zagrają ze Skrą Bełchatów, a na koniec z Jastrzębskim Węglem. Spotkanie ze Skrą będzie prawdopodobnie najtrudniejsze, gdyż mistrzowie Polski idą przez rozgrywki jak burza i z pewnością nie będą chcieli stracić nawet seta.

Mostostal-Azoty Kędzierzyn–Koźle – BOT Skra Bełchatów

21.03.2007 g. 18:00

faworyt – Skra Bełchatów


Po porażce 0:3 ze Skrą Bełchatów pozycja Resovii Rzeszów w tabeli PLS nieco osłabła. Jednak spadek na czwarte miejsce to być może jeszcze nie koniec, gdyż rzeszowian gonią siatkarze Wkręt-metu Domexu AZS Częstochowa. W środę przeciwnikami Resovii będą siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy pod wodzą Tomaso Totolo radzą sobie coraz lepiej i wracają do formy. Obie drużyny będą chciały zdobyć w tym spotkaniu przynajmniej jeden punkt, ale to gości staną do tego pojedynku jako faworyt.

Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel

21.03.2007 g. 18:00

faworyt – Jastrzębski Węgiel


Teoretycznie łatwe zadanie stoi przed siatkarzami PZU AZS Olsztyn, którzy zagrają na wyjeździe z Gwardią Wrocław. Gospodarze mają na swoim koncie zaledwie dziewięć punktów i zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a przy dyspozycji przeciwnika, nie zanosi się, aby zdołali sprawić swoim kibicom niespodziankę. Dlatego też mecz we Wrocławiu powinien być dla podopiecznych Ireneusza Mazura formalnością. Swój ostatni mecz już rozegrali, więc niezależnie od wyniku tego spotkania mają zapewnione 2. miejsce po rundzie zasadniczej.

Gwardia Wrocław – PZU AZS Olsztyn

20.03.2007 g. 18:00

faworyt – PZU AZS Olsztyn


Ciekawie może być natomiast w środę w Warszawie. Miejscowa Politechnika podejmie bowiem AZS Częstochowa. Obu zespołom bardzo zależy, aby w tym spotkaniu zdobyć chociaż jeden punkt. Na lepszej pozycji stoją na pewno siatkarze spod Jasnej Góry, którzy dysponują lepszym zestawem sił. Zdecydowanie jednak motywacja będzie większa po stronie gospodarzy, gdyż wciąż ich pozycja jest zagrożona spadkiem do strefy barażowej.

AZS Politechnika – AZS Częstochowa

21.03.2007 g. 20:00

faworyt – AZS Częstochowa

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved