Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Przed meczem Delecty z Jadarem

PLS: Przed meczem Delecty z Jadarem

Tylko zwycięstwo za 3 punkty w meczu z Jadarem daje siatkarzom Delecty szansę uniknięcia baraży. Podopieczni Wiesława Popika byliby w znacznie lepszej sytuacji, gdyby nie "wpadka" w sobotę z Mostostalem.

Każdy punkt zdobyty w tym meczu byłby dziś na wagę „ósmego” miejsca. Sprawę dodatkowo skomplikowała wygrana radomian u siebie z Wkręt-Metem Częstochowa, która zresztą zakończy się zmianą trenera. Miejsce Harry’ego Brookinga ma podobno zająć Ryszard Bosek. To jednak problemy rywali, a bydgoszczanie na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej mają, niestety, nóż na gardle.

Karty niewątpliwie rozdaje Jadar, który tylko w przypadku dwóch porażek bez punktów i setów oraz wygranej Delecty w Bełchatowie (nawet 3:2) i Politechniki z Częstochową (za 3) może spaść na 9. miejsce. Bydgoszczanie, by wyprzedzić z kolei Politechnikę muszą być choć od niej punkt lepsi. Przy równej ich ilości rywale będą mieli bowiem lepszy bilans setów i utrzymają 8. pozycję.Dalsze spekulacje w tym momencie nie mają sensu, bo możliwości rozstrzygnięć jest jeszcze kilka. Najgorsze dla Delecty byłoby zwycięstwo z Jadarem 3:0 lub 3:1, wygrana Politechniki nawet 3:2 i zdobycie przez nią punktu w ostatniej kolejce z Jadarem. Bo zdobycie punktów przez zespół bydgoski w Bełchatowie wydaje się prawie niemożliwe. Choć prawie robi sporą różnicę…

Mecz z Mostostalem traktujemy jako wpadkę – mówi Maciej Kosiak, kierownik zespołu. – Pocieszam się tym, że słabiej już zagrać nie możemy. To spotkanie przegraliśmy już w szatni. Teraz powinno być tylko lepiej i tak myślę będzie. Jadar wprawdzie nie może być jeszcze pewien gry w play off, ale myślę, że nas stać na zwycięstwo za 3 punkty. Przygotowywać będziemy się podobnie, to znaczy wyjeżdżamy do Brzozy, gdzie będziemy do środy do obiadu. Będzie dużo czasu na „Polaków rozmowy”, gdzie trener i zawodnicy powinni wyciągnąć wnioski po ostatnim meczu.

– Jak czuje się Rafał Kwasowski?

To twardy zawodnik. Kontuzja naciągnięcia i zbicia mięśni barku nie jest do końca zaleczona, ale Rafał z pewnością sobie poradzi.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved