Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Janne Heikkinen: Stać nas na obronę tytułu

Janne Heikkinen: Stać nas na obronę tytułu

- Pracujemy ciężko by obronić tytuł Mistrza Polski. Zwycięstwo nad Resovią Rzeszów to kolejny, cenny krok do przodu. - twierdzi Janne Heikkinen. Środkowy BOT Skry Bełchatów przyznał, że mecz z Resovią kosztował sporo sił.

Potwierdzasz dewizę, że spotkanie z Resovią było dla was spacerkiem?

W żadnym wypadku. W dwóch pierwszych partiach dominowaliśmy, przeciwnicy nie potrafili przełamać naszej dominacji. Wszystko zmieniło się w trzeciej odsłonie, ale prawdę mówiąc sami jesteśmy sobie winni. Zamiast „dobić” rywala, pozwoliliśmy mu się rozegrać, a efekty mogły być różne. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy mistrzami końcówek, decyduje o tym silna psychika.Ostatnie tygodnie to okres wytężonej pracy. Daje się zauważać zmęczenie na waszych twarzach. Czy praca jaką wykonujecie zaczyna dawać efekt?

Pracujemy ciężko, nikt się nie oszczędza. Przed nami najważniejszy okres sezonu. W spotkanie z Rzeszowem znakomicie funkcjonowała zagrywka oraz blok. Jednak to wciąż za mało, dalej musimy twardo trenować, by każdy element współgrał ze sobą perfekcyjnie.

A jest to możliwe?

Oczywiście, nie mam żadnych wątpliwości.

Możliwe, że w drugiej rundzie Play Off spotkacie się z Resovią. Dwa teoretycznie łatwe zwycięstwa stawiają was w roli faworyta.

Mecz, meczowi nie jest równy. Mimo porażki z BOT Skrą, Resovia wciąż jest groźnym zespołem, na który trzeba uważać na każdym kroku. Owszem wygraliśmy bez straty seta, ale kolejne pojedynki mogą być jeszcze cięższe. Rzeszowianie w spotkaniach z Olsztynem, Jastrzębiem udowodnili, że stać ich na wiele, może nawet na medal. Jeśli dojdzie do sytuacji, że zagramy z Resovią nie zlekceważymy przeciwnika. Zagramy tak jak do tej pory, czyli mocno i skutecznie. Z każdym dniem i z każdym kolejnym zwycięstwem jesteśmy mocniejsi…

Przed wami dwa teoretycznie łatwe spotkania. Wygracie?

Chyba nie mamy innego wyjścia (uśmiech Janne). Tak jak powiedziałeś, teoretycznie będą to łatwe spotkania, praktycznie czeka nas ciężka przeprawa. Hasło bij mistrza panuje w każdej lidze świata. Wszystkie zespoły pragną sprawić niespodziankę, naszym zadaniem jest to, by do tych pragnień nie dopuścić. Mimo, iż sprawa pierwszego miejsca jest prawie przesądzona, to do obu spotkań podejdziemy w pełni zmobilizowani.

To samo pytanie zadałem Bartkowi Nerojowi, musze zadać je również Tobie. Stać was na obronę mistrzowskiego tytułu?

Łatwo nie będzie, ale stać nas na obronę mistrzowskiego tytułu. Pracujemy bardzo ciężko, atmosfera wokół zespołu jest znakomita, odnosimy zwycięstwa… To wszystko sprawia, że w przyszłość należy patrzeć z optymizmem. Wierzę, że na koniec sezonu staniemy na najwyższym stopniu podium.

* rozmawiał Sebastian Sobczak – www.skra.pl

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved