Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo z Andrychowem, Gwardia pierwszym rywalem

Zwycięstwo z Andrychowem, Gwardia pierwszym rywalem

PLKS Pszczyna po raz drugi w ostatnim czasie pokonał MKS Andrychów. Podobnie jak przed niespełna dwoma tygodniami, tak i teraz było 3:2.Tym razem jednak spotkanie odbyło się na parkiecie w Andrychowie.

Podopieczne Wojciecha Bućki przegrały pierwszą partię (19:25), by trzy następne wygrać (25:18, 25:20, 25:21). To nie był jednak koniec spotkania.

Trenerzy obu zespołów zdecydowali się rozegrać pięć setów bez względu na wynik. W ostatniej częsci meczu gospodynie wygrały 25:23.Warto dodać, że dzień przed spotkaniem z PLKS, andrychowianki pokonały Częstochowiankę 4:1.

Spotkaniem z MKS-em Andrychów siatkarki PLKS Pszczyna zakończyły cykl sześciu pojedynków sparingowych. W tym czasie pszczynianki dwukrotnie mierzyły się z: czeskim TJ Sokol Frydek Mistek (2:3 i 3:2), MOSiR Mysłowice (2:3 i 3:2) oraz MKS Andrychów (3:2 i 3:2).

W najbliższą sobotę (24.III) siatkarki rozpoczną fazę play-off. Ich przeciwnikiem będzie Gwardia II Wrocław, która w ten weekend zwycięstwem w Jaworznie z MCKiS 3:0 zakończyła rywalizację w I rundzie (Gwardia wygrała trzy mecze). Przypomnijmy,że wrocławianki przed tygodniem zdobyły mistrzostwo Polski juniorek, a skład „rezerwy” oparty jest właśnie na tych zawodniczkach.

W rundzie zasadniczej Gwardia II Wrocław była zdecydowanie najtrudniejszym rywalem pszczyńskiej drużyny. W Pszczynie PLKS wygrał 3:1, zaś w rewanżu przegrał 2:3 (jedyna porażka w rundzie zasadniczej).

Pierwsze dwa starcia na lini Pszczyna – Wrocław odbędą się w hali pszczyńskiego MORiS-u. W sobotę o godzinie 18.00, zaś w niedzielę o 11.00.

źródło: infopres.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved