Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Zabrakło nam wiary

Tomasz Józefacki: Zabrakło nam wiary

BOT Skra Bełchatów pokonała Resovię Rzeszów 3:0 w meczu 16. kolejki PLS-u. – Dwa pierwsze sety wyglądały tak jakbyśmy nie wierzyli w to, że możemy wygrać ze Skrą - podsumował Tomasz Józefacki.

W pierwszych dwóch setach niemal w pojedynkę próbowałeś walczyć ze Skrą. Wydaje się, że to dość trudne zadanie…

Dziękuję bardzo – w każdym meczu staram się grać jak najlepiej, jednak nie jest to zbyt gdy zespół przegrywa. Dzisiaj mieliśmy bardzo trudną sytuację, kiedy Skra z Mariuszem Wlazłym na czele grała bardzo trudną zagrywką. Rywal w tym elemencie osiągnął przewagę. My z kolei mieliśmy bardzo prosty serwis – Skra mogła spokojnie prowadzić swoją grę, a my nie mogliśmy ich zablokować. Set trzeci pokazał, że jeżeli wzmocni się zagrywkę można z nimi nawiązać walkę. Szkoda, że dostaliśmy od Skry tak tęgie lanie w pierwszych dwóch setach, ale resztki honoru uratowaliśmy w trzecim secie.

Wydaje się, że macie pewien kompleks Skry – Z każdym zespołem walczycie dzielnie, ze Skrą to się nie udaje.

Zgadza się – Skra to jedyny zespół, z którym nie zdobyliśmy żadnego punktu, nie wygraliśmy nawet seta… To co najgorsze to jednak to, że nie pokazaliśmy swojej wartości. Ten mecz musi pójść w niepamięć, za tydzień mamy bardzo ważny mecz w Jastrzębiu, od którego będzie zależeć bardzo wiele jeśli chodzi o rozstawienie przed play-offami.

Czy zatem przegraliście dzisiejszy mecz w szatni?

Być może tak to mogło wyglądać – dwa pierwsze sety wyglądały tak jakbyśmy nie wierzyli w to, że możemy wygrać ze Skrą. Później jednak gdy pojawiła się szansa – wygraliśmy 2-3 kontry, zdobyliśmy punkt bezpośrednio z zagrywki zwietrzyliśmy swoją szansę. Był to dla nas pewien sygnał, który nas pobudził. Mieliśmy nawet szansę na zwycięstwo w trzeciej partii, jednak wtedy zabrakło nam trochę szczęścia. Nie gwarantuję, że wygralibyśmy kolejne sety, jednak obraz meczu byłby zupełnie inny.

Jaki zatem będzie sposób, by pozbierać się przed tak ważnym meczem z Jastrzębiem?

Wydaje mi się, że każdy z nas musi wyjść na boisko z przekonaniem, że z każdym można wygrać. Dzisiaj na początku tej wiary nam zabrakło i jeżeli przed meczem z Jastrzębiem wszystko dobrze ułożymy sobie w głowię to liczę, że uzyskamy dobry rezultat, bo nasza forma nie jest najgorsza.