Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Półfinały Mistrzostw Polski Szkół Wyższych

Półfinały Mistrzostw Polski Szkół Wyższych

Nie było niespodzianki w półfinałowym turnieju Mistrzostw Polski Szkół Wyższych siatkarek, który odbył się w Warszawie. Miejsca w finale wywalczyli ci, którym z góry były one pisane.

W zawodach wystartowały trzy drużyny, które na co dzień grają w II lidze: walcząca o awans AWF, broniący się przed spadkiem Uniwersytet Warszawski i Politechnika Radomska, która zakończyła sezon w dolnej połowie tabeli.

Ugranie z nimi choćby seta było dla pozostałych studenckich drużyn wielkim wyczynem. – Byliśmy dla nich mięsem armatnim. Odbieraliśmy jedną na kilkanaście zagrywek przeciwniczek, które na pięć minut wcześniej wiedziały, co my będziemy grać – kręcił głową trener SGH Warszawa, Andrzej Listopad.

Kłopotów nie ustrzegł się jednak zespół UW, który w uniwersyteckich derbach przegrał z łodziankami po tie-breaku. To właśnie Uniwersytet Łódzki, w którym grały ligowe siatkarki Jedynki Aleksandrów i Startu, uzupełniły grono ekip awansujących do finału.

Dziwić nie mogło, że najciekawszym meczem turnieju był pojedynek AWF z Politechniką Radomską. Radomianki prowadziły już w setach 2:0, by przegrać z zespołem Alibna Mojsy po dramatycznym tie-breaku. Prawdziwy dramat przeżyła jednak grająca na co dzień w Legionovii studentka AWF Małgorzata Góralczyk. Libero zespołu z Legionowa, wystawiona przez Mojsę na skrzydło, przy jednym z ataków skręciła staw skokowy i najpewniej nie pomoże klubowym koleżankom w walce o pozostanie w I lidze.