Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jadar na piątkę

PLS: Jadar na piątkę

Siatkarze Jadaru Radom na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej mają najlepszą sytuację w tabeli spośród czwórki zespołów walczących o utrzymanie w lidze

W rundzie rewanżowej radomianie wywalczyli już na parkiecie 12 pkt, w tym dziewięć z drużynami z czołówki tabeli. Takiego rozwiązania chyba nikt się nie spodziewał. Wyniki radomian często odbierane są w światku siatkarskim z niedowierzaniem, z drugiej jednak strony budzą szacunek i respekt rywali.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej Jadar jest wręcz w komfortowej sytuacji. Teoretycznie może nawet przegrać oba spotkania, a mimo to zachowa miejsce w bezpiecznej strefie. Zawodnicy zapowiadają jednak, że będą walczyć do końca, a takie deklaracje są bardzo cenne i świadczą o ich klasie. Chcemy wygrać z Delectą Bydgoszcz i AZS Politechniką Warszawa za 3 pkt. Więcej. Zależy nam na tym, aby się przy okazji dobrze pokazać – zadeklarował na konferencji prasowej kapitan Jadaru Jarosław Macionczyk.Po tym, co radomianie zaprezentowali w meczu z AZS-em Częstochowa, scenariusz nakreślony przez Macionczyka jest jak najbardziej realny. Zespół gra efektownie i skutecznie. Radomianie mogą nadal chwalić się bardzo dobrym przyjęciem zagrywki (ponad 70 proc.). Najlepiej punktujący zawodnik meczu Sebastian Pęcherz (28 pkt) w tym elemencie miał ponad 81 proc. skuteczności, co stawia go w czołówce najlepszych siatkarzy grających na skrzydle. Pęcherz to typowy „walczak”, który nigdy nie odpuszcza, a poza tym widać, że ma ogromny i pozytywny wpływ na grę partnerów. Nie ma wątpliwości, że jest to najlepszy transfer do Jadaru od lat.

Niestety, przynajmniej na razie – nie można tak powiedzieć o Dallasie Sooniasie. 22-letni zawodnik ma na pewno ogromny potencjał. Po przylocie do Polski miał wyraźny kryzys, potem pokazał próbkę możliwości i gdy wydawało się, że będzie grał coraz lepiej, najzwyczajniej zawodzi. 3 pkt zdobyte w meczu z AZS-em Częstochowa i niespełna 33-procentowa skuteczność w ataku mówią same za siebie. A swoją drogą, to paradoks, że zespół, który ma tak nieregularnie grających atakujących, jest w stanie przekonująco wygrywać mecze nawet z zespołami silniejszymi.

Analizując grę zespołu radomskiego, nie sposób pominąć znakomitą grę libero – Premysla Obdrzalka. Czech nigdy nie schodzi poniżej określonego poziomu, na ogół dokładnie przyjmuje, a co najważniejsze ostatnio również skutecznie broni. Jego klasę dostrzegają coraz częściej trenerzy innych drużyn. Mimo że starają się go omijać, nie zawsze im się to udaje.

Zwycięstwa Jadaru w lidze nie są dziełem przypadku. Zespół sprawia ostatnio wiele satysfakcji kibicom siatkówki w Radomiu, a to już wystarczający powód do tego, aby stwierdzić, że produkt medialny pod nazwą Jadar Sport SA Radom dobrze się teraz sprzedaje.

Autor tekstu: Jacek Bednarczyk – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved