Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pewne zwycięstwo Chemika Police

Pewne zwycięstwo Chemika Police

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej PSPS Chemik Police podejmował ostatni w tabeli Start Łódź. Niespodzianki nie było i spotkanie skończyło się po trzech szybkich setach.

Zawodniczki z Łodzi w tym sezonie nie wygrały jeszcze żadnego meczu i nie posiadają na własnym koncie ani jednego punktu. Do Polic przyjechały bez libero i tylko z jedną zawodniczą rezerwową.

Drużyna z Łodzi będąc potencjalnie słabszym zespołem od samego początku pierwszej partii spotkania nawiązała wyrównaną walkę z zespołem gospodarzy. Chemik od stanu 7:6 zdobywa pierwsze kilku punktowe prowadzenie. Za sprawą Ewy Kwiatkowskiej , która najpierw kończy atak z środka siatki, by następnie asem serwisowym powiększyć prowadzenie swojego zespołu. Kolejny zdobyty punkt – atakiem z drugiej piłki Katarzyny Ciesielskiej – zwiększa prowadzenie policzanek do czterech punktów i przy wyniku 10:6 trener Zygmunt Góra prosi o pierwszy czas dla swojego zespołu. Drużyna PSPS przeważała w każdym elemencie gry, zawodniczki z Łodzi popełniały jedynie mniej błędów własnych. Od stanu 16:11 trener Mariusz Bujek wprowadzał do gry zawodniczki rezerwowe. Pierwsza boisko opuściła Monika Bryczkowska a zastąpiła ją Małgorzata Wysocka , Ewę Kwiatkowską zmieniła kapitan zespołu z Polic Agata Furmanek a ostatnią zmianą w pierwszej partii meczu było zastąpienie Natalii Matusz Wiktorią Staszak–Staszków . Od stanu 17:13 przy dobrej dyspozycji rezerwowych Chemika, zawodniczki drużyny gości tracąc osiem punktów z rzędu, nie będąc w stanie zdobyć żadnego punktu aż do końca seta.

Druga partia spotkania w swojej początkowej fazie do wyniku 6:6 przypomniała set wcześniejszy, oba zespoły prowadziły wyrównaną grę. I od tego momentu drużyna gospodarzy zdecydowanie dominowała na boisku, zdobywając jedenaście punktów a tracąc tylko jeden. Na boisku w ataku brylowały: na skrzydle Małgorzata Wysocka a na środku siatki Adrianna Król . Zdobywają zdecydowaną przewagę i rozstrzygają losy tego seta. Choć po koniec drugiej partii ambitne zawodniczki z Łodzi odrabiają straty. I od stanu 20:12 nie tracąc żadnego punktu zdobywają ich aż sześć. Ostatecznie jednak końcówka należy do zawodniczek gospodarzy, które po błędach rywalek, asie serwisowym Agaty Furmanek i ataku z krótkiej Adrianny Król wygrały drugą partię. Na boisku pojawiła się również w drugie części tego seta Aleksandra Pazderska .

Set trzeci w dalszy ciągu przebiega pod dyktando policzanek, choć rywalki ambitnie nie oddawały im punktów za darmo, do stanu 10:10 walcząc jak równy z równym. Na boisku w szeregach Chemika ze składu rozpoczynającego set pierwszy pozostały tylko Natalia Matusz i Adrianna Król . I to one w secie trzecim zdobywały najwięcej punktów dla swojego zespołu. Po drugiej stronie siatki skutecznie punktowała Karolina Sowała . PSPS po zdobyciu przewagi od stanu 19:16 pozwala rywalką na zdobycie tylko jednego punkty. Wygrywając ten set 25:17, a cały mecz 3:0.

Mecz ułożył się po naszej myśli. Dzięki temu mogłem pozwolić sobie na sprawdzenie rezerwowych. Cieszę się, bo zagrała cała dwunastka meczowa. Dziewczyny spisały się dobrze i potwierdziły, że są warte tego, żeby na nie stawiać – mówił po meczu policki szkoleniowiec. – Pewność siebie przyczyniła się do tego, że moje podopieczne zaczęły popełniać mnóstwo prostych błędów. W odpowiednim momencie potrafiły się jednak zmobilizować. Ale tak naprawdę ani przez chwilę nasze zwycięstwo i nasza dominacja nie podlegały dyskusji. To był wyjątkowo łatwy mecz.

PSPS Chemik Police – Start Łódź 3:0

(25:13, 25:20, 25:17)

PSPS : Ciesielska, Kwiatkowska, Król, Bryczkowska, Dąbrowska, Ostrowska, Kuchczyńska (libero) oraz Pazderska, Wysocka, Raczyńska, Staszków.

Start : Głowacka, Pomykacz, Chojnacka, Kamińska, Mielczarek, Sowała oraz Wrzoska.