Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta oficjalnie trenerem „Złotek”

Marco Bonitta oficjalnie trenerem „Złotek”

Koniec bezkrólewia w obozie złotek. Po głośnych kłótniach i konflikcie Polskim Związkiem Piłki Siatkowej z trenerem Andrzejem Niemczykiem przyszedł czas na wprowadzenie porządków. Dziś Marco Bonitta podpisał kontrakt z PZPS i oficjalnie przejął pieczę nad drużyną siatkarek.

W warszawskim hotelu Jan III Sobieski doszło do podpisania umowy z Marco Bonittą, nowym trenerem Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Siatkowej. Kontrakt trenera Bonitty ma obowiązywać do końca sezonu 2008 roku.

Cieszymy się, że zatrudniliśmy tak znakomitego fachowca – powiedział Mirosław Przedpełski prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Liczymy na to, iż poprowadzi naszą drużynę do kolejnych sukcesów.Minimalnym celem zespołu będzie awans do igrzysk olimpijskich w Pekinie, ale oczywiście będziemy chcieli zdobyć medal. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie. Jeszcze nie wiem które z zawodniczek powołam do kadry, ale od dziś rozpoczynam intensywną pracę – powiedział trener Marco Bonitta.

Jest mi niezmiernie miło powitać trenera Bonittę w Polsce i chciałbym mu tylko powiedzieć, że siatkówka w naszym kraju to nie tylko sport, to coś więcej i chciałbym, aby dzięki niemu nasze »Złotka« odzyskały dawny blask – podsumował Dariusz Matuszak, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A.

Co zdecydowało o takim wyborze? – W 2002 roku Bonitta doprowadził reprezentację Włoch do Mistrzostwa Świata. Duże sukcesy odniósł też z zespołami klubowymi w Serie A. W dodatku Włoch przedstawił bardzo precyzyjną taktykę na olimpijski turniej w Pekinie.

Najważniejsze jest jednak to, że z nowym trenerem chcą współpracować same zawodniczki. Bardzo dobrze referencje wystawiła mu Katarzyna Skowrońska, która na co dzień gra na włoskich parkietach. – Posiada ogromną wiedzę, jest uznawany za znakomitego taktyka. Taką opinię mają o nim nie tylko włoscy trenerzy, ale także zawodniczki.

Bonitta rozpocznie przygotowania do olimpiady w Pekinie dopiero w maju, jednak jego trenerski debiut nastąpi najprawdopodobniej już 20 kwietnia. W finałowym turnieju Pucharu Polski w Bielsku-Białej.


Dwukrotna Mistrzyni Europy powraca do kadry seniorek. Tym razem rozgrywająca Wisły Kraków będzie pracować jako asystentka trenera Marco Bonity.

Jeszcze jakiś czas temu Śliwa głośno mówiła o chęci gry w kadrze. W tej sytuacji wydaję się jednak, że zrezygnowała z tych planów.

Magdalena Śliwa w sezonie 2006/2007 jest zawodniczką i drugą trenerka pierwszoligowego zespołu Wisły Enion Kraków. Na swoim koncie ma dwa złote medale Mistrzostw Europy, tytuły mistrzyni Włoch, zdobywczyni Pucharu Włoch oraz Puchar Zdobywców Pucharów.

źródło: inf. prasowa, magda.sliwa.prv.pl, TVN 24

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved