Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bosek wkrótce w Częstochowie?

Bosek wkrótce w Częstochowie?

Władze Wkręt-Metu AZS Częstochowa są bardzo niezadowolone z wyników drużyny pod wodzą trenera Harry'ego Brokkinga. Holender może odejść z klubu w ciągu kilku najbliższych dni.

Nie mogę powiedzieć, że pożegnanie z Ridleyem Salmonem to koniec zmian w naszym zespole. W poniedziałek czeka nas prawdziwa burza mózgów i bardzo poważne dyskusje – zapowiada wiceprezes klubu Konrad Pakosz. Częstochowianie rozwiązali w zeszłym tygodniu kontrakt z ulubieńcem holenderskiego szkoleniowca.

Niby wszystko jest w porządku. Coś jednak nie gra w tym zespole. Trener powiedział nam, że mamy wykonywać jego polecenia, a on wszystko weźmie na siebie. Obiecywał, że zaczniemy zwyciężać. Tymczasem na razie jest dokładnie odwrotnie – komentują swoje wyniki zawodnicy piątej w tabeli drużyny.Na następcę Brokkinga typowany jest Ryszard Bosek, niedawno zwolniony z Jastrzębskiego Węgla.

W czwartek Wkręt-Met Częstochowa rozwiązał kontrakt z Rileyem Salmonem, w sobotę przegrał w Radomiu mecz z Jadarem. To już siódma porażka zespołu, który przeżywa poważny kryzys. Dzisiaj w Częstochowie mogą być kolejne zmiany personalne.

Nie wiem dlaczego działacze podjęli taką decyzję. Nikt nie powiedział nam jaka była przyczyna rozwiązania umowy z Rileyem. Jesteśmy smutni i zdziwieni. To tak jakby zdrowej ręki pozbawiono palca – mówił w czwartek, kilka minut po ogłoszeniu decyzji w sprawie Salmona libero Wkręt-Metu Piotr Gacek.

Mimo „klauzuli tajności”, nadanej tej sprawie przez działaczy, szybko wyszło na jaw, że po meczu z PZU AZS Olsztyn Salmon uszkodził sobie dłoń. Trzeba było nałożyć trzy szwy, a reprezentant USA nie mógłby przez dłuższy czas trenować. Próbowaliśmy nakłonić działaczy, żeby w inny sposób rozwiązali problem. Zależało nam na tym, żeby Salmon został w drużynie. Nie udało się i nie ma już co wracać do sprawy – mówi Gacek.

źródło: Dziennik Polski, onet.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved