Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pochwała determinacji i woli walki

Pochwała determinacji i woli walki

- To był całkiem dobry mecz - mówi Andrzej Warych, szef wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej. - Gospodarze pokazali jak dużo można osiągnąć wolą walki i determinacją.

Uważany za jednego z kandydatów do medali częstochowski Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa nie dał rady w Radomiu miejscowemu Jadarowi. Zwycięstwo gospodarzy 3:1 praktycznie zapewniło im miejsce w ósemce.

Było to całkiem dobre widowisko – powiedział kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Andrzej Warych. – Gospodarze pokazali ile można osiągnąć dzięki woli walki i determinacji. Mieli kilka mocnych punktów. M.in. ich libero Premysl Obdrżalek wykonał dobrą robotę w obronie i przyjęciu. Częstochowa sprawiała wrażenie, że wygra się łatwo. Krzysztof Gierczyński grał słabiej. Błędy popełniał Brook Billings. Nie widziałem w ich grze świeżości. Może są w ciężkim treningu i szykują się już na play-off.Podobnego zdania jest trener PZU AZS Olsztyn Ireneusz Mazur. Podkreślił on profesjonalne przygotowanie Wkręt-Metu do sezonu, a w play-off ten zespół jeszcze da o sobie znać. – Wygrana Jadaru świadczy tylko o tym, że Polska Liga Siatkówki jest bardzo wyrównana, być może najbardziej w całej swojej siedmioletniej historii. Teraz praktycznie nie ma meczów, które wygrywa się bez wysiłku. – powiedział trener PZU AZS.

Ze zwycięstwa Jadaru bardzo mocno cieszył się oczywiście trener tego zespołu Dariusz Luks. Do zrealizowania podstawowego celu czyli awansu do play-off brakuje jo podopiecznym tylku punktu. W dwóch ostatnich kolejkach radomianie zagrają z Delectą na wyjeździe i z Politechniką u siebie. Perspektywy na minimalne zyski są całkiem dobre.

Pochwały należą całemu zespołowi, a mocne mieliśmy dzisiaj szczególnie skrzydła z Pęcherzem i Pawlińskim – powiedział Dariusz Luks. W ataku Owczarski skutecznie zastąpił Kanadyjczyka Sooniasa.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved