Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal bliżej trzeciego miejsca przed play-off

LSK: Centrostal bliżej trzeciego miejsca przed play-off

Gdy w Mysłowicach kończyły się MP kadetek wygrane przez gdańszczanki, pierwsza drużyna Energi Gedanii podejmowała na wyjeździe Centrostal. Seniorki nie poszły jednak śladem młodszych koleżanek...

i uznały wyższość trzeciego zespołu LSK.

Pałacanki wyszły na parkiet w bardzo bojowym nastawieniu. W pierwszym składzie wybiegła borykająca się z kontuzją Joanna Kuligowska , popularna „Jadzia” chciała jednak pomóc koleżankom w tym spotkaniu i pokazała się z dobrej strony. Gdy wiadomo było, że bialska Stal poległa na własnych „śmieciach” w potyczce z Winiarami , miejscowi działacze jak i same zawodniczki doskonale wiedziały, że to wielka szansa na umocnienie się na trzecim miejscu w ligowej tabeli – cel został wykonany bez zarzutu.

Podopieczne Piotra Makowskiego już od początku pierwszej partii kontrolowały boiskowe wydarzenia obejmując prowadzenie 2:0. Jeden z punktów zdobyła Joanna Kuligowska, która tym samym pokazała, że jest w stanie grać na wysokim poziomie w tym spotkaniu. Bydgoszczanki konsekwentnie powiększały przewagę i na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:5. Uwagi trenera Milewskiego nie zostały chyba wykorzystane przez jego siatkarki, ponieważ kolejne 8 punktów padło łupem bydgoszczanek, między innym dzięki zagrywkom Karoliny Ciaszkiewicz. Zawodniczki z nad morza miały problem z kończeniem własnych ataków, a z dobrej strony w bloku pokazywała się środkowa Centrostalu Iliana Goczewa. Następnie walka nieco się wyrównała jednak set zakończył się jednostronnym wynikiem 25:16.

Druga odsłona rozpoczęła się pomyślnie dla Gedanii, która wyszła na prowadzenie 7:3. W jej szeregach wreszcie „zagrało” przyjęcie, między innymi dzięki lepszej dyspozycji młodej libero Marty Siwki, w ataku pokazała się Małgorzata Niemczyk. Prowadzenie przyjezdnych nie trwało jednak długo , skuteczne ataki zaprezentowała kapitan gospodyń Ewa Kowalkowska i po chwili tablica świetlna wskazywała już remis po 12. W dalszej części seta Pałacanki zwiększyły swoją przewagę i zwyciężyły 25:20.

Trzeci set przebiegał bardzo podobnie jak poprzedni, Gedania odskoczyła lecz z biegiem czasu jej prowadzenie malało. Ostatecznie siatkarki z Gdańska zdobyły w tej partii najwięcej, bo 21 punktów.

Gospodynie dzisiejszego meczu w następnej kolejce podejmą Aluprof Bielsko-Biała, mecz ten został przełożony na środę 28 marca. Powodem są odbywające się po raz kolejny w hali „Łuczniczka” targi.

Centrostal Bydgoszcz – Energa Gedania Gdańsk 3:0

(25:16, 25:20, 25:21)

Centrostal: Kowalkowska, Liniarska, Ciaszkiewicz, Śrutowska, Kuligowska, Goczewa, Leśniewicz (libero) oraz Ściurka, Łunkiewicz, Naczk

Gedania: Kuczyńska, Reimus, Gorszyniecka, Sołodkowicz, Tomsia, Niemczyk, Siwka (libero) oraz Szczygielska, Nuszel, Kruk

Powiedzieli po meczu:

Piotr Makowski (trener Centrostalu):[/b] Dobrze, że zdobyliśmy trzy punkty. Teraz czekają nas kolejne ważne mecze, na razie nie myślimy o tym na kogo trafimy w play-offach. Na razie trzeba wygrywać wszystko co jest do wygrania w sezonie zasadniczym.

Aleksandra Kruk (przyjmująca Energi): W pierwszym secie chyba zbyt szybko ugięły nam się kolana z respektu przed Centrostalem. Później grałyśmy już swoją siatkówkę i momentami wyglądało to nawet całkiem nieźle. Bydgoszczanki były jednak lepsze w przekroju całego spotkania i zasłużenie wygrały.

Leszek Milewski (trener Energi): Najważniejsze spotkanie czeka nas za tydzień z Poznaniem. Nie mieliśmy zbyt wiele do powiedzenia w Bydgoszczy, bo graliśmy w trochę eksperymentalnym zestawieniu z drugą rozgrywającą.