Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ligi zagraniczne: Polki rządzą w ekstralidze hiszpańskiej

Ligi zagraniczne: Polki rządzą w ekstralidze hiszpańskiej

W sobotę, 17 marca, odbyło się w Hiszpanii sześć meczów 25. kolejki fazy zasadniczej. Grupo 2002 Murcia z Małgorzatą Glinką i Agatą Mróz oraz Tenerife Marichal z Mileną Rosner w składzie, wygrały łatwo po 3:0.

Po 25. kolejce spotkań hiszpańskiej ekstraklasy kobiet, liderem – z 50 punktami w 25 meczach – pozostaje drużyna Mileny Rosner, Spar Tenerife Marichal. Na plecach siatkarki z Teneryfy czują oddech największych konkurentek w walce o tytul mistrzyń Hiszpanii – zespołu Grupo 2002 Murcia, z Małgorzatą Glinką i Agatą Mróz w składzie. Grupo z rozegranych do tej pory 25 ligowych meczów, dwa razy schodziło pokonane z parkietu (właśnie przez Teneryfę), i ma w dorobku 48 punktów.

Zespół Spar Tenerife Marichal podejmował wczoraj ostatnią drużynę w tabeli – Voley Murcia, stąd nikt nie dopuszczał myśli, aby konfrontacja zakończyła sie innym wynikiem niż 3:0 dla gospodyń. Tak też się stało. Mecz trwał zaledwie 57 minut, a „osiągnięciem” rywalek jest to, że w każdym secie wywalczyły więcej niż 10 punktów. W eki[pie Teneryfy najlepiej punktującą zawodniczką była Amerykanka Logan Tom (15 pkt). Bardzo dobre spotkanie zagrała Milena Rosner, która wywalczyła dla zespołu aż 11 punktów – tyle samo co słynna Turczynka, Neslihan Demir. Teneryfa potraktowała ten mecz wybitnie „relaksowo”. Atakiem „zajmowały” się Logan Tom i Milena Rosner (tym elementem gry zdobyła wszystkie punkty). Siatki „pilnowała” Ingrid Visser (3 punkty blokiem) a zagrywką „kąsały” Romina Lamas i Suzana Rodriguez (po 2 asy serwisowe).

Tenerife Marichal – Voley Murcia 3:0

(25:18, 25:11, 25:14)

Grupo 2002 Murcia musiało wczoraj jechać na mecz 25. kolejki do Aguere, aby walczyć z miejscowym Jamperem. Wszystko zakończyło się zgodnie z przewidywaniami – szybkim 3:0 dla Grupo. W trzecim secie gospodynie nie zdołały nawet zgromadzić 10 „oczek”, gdy było już po spotkaniu. Trener Grupo, Paulo Coco, tylko w trzecim secie dokonał kilku krótkich zmian. Grał cały czas swoim najlepszym ustawieniem, z Polkami w składzie. Zarówno Małgorzata Glinka, jak i sygnalizująca koniec zawodniczej kariery Agata Mróz, zagrały całe spotkanie. Grę Grupo prowadziły Liubow Kilic (15 pkt), Elena Garcia (12 pkt) i Annerys Vargas (10 pkt). Małgorzata Glinka zdobyła 7 punktów (w tym 1 as serwisowy) a Agata Mróz – 5 (w tym 1 as serwisowy i 1 blok).

A.D. Aguere – Grupo 2002 Murcia 0:3

(15:25, 22:25, 9:25)