Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorzy Jadaru docenieni w Radomiu

Juniorzy Jadaru docenieni w Radomiu

Trwa świętowanie sukcesu radomskich siatkarzy. "Srebrna” ekipa juniorów, która wywalczyła pierwszy w historii medal mistrzostw juniorów spotkała się z prezydentem Radomia.

Władze miasta i klubu nagrodziły srebrnych medalistów mistrzostw Polski w siatkówce. Miesięczne stypendia mają otrzymywać młodzi siatkarze Jadaru. Od kwietnia taką kwotę dostawać będą prawdopodobnie wszyscy radomscy medaliści mistrzostw kraju w dyscyplinach olimpijskich.

Podopieczni trenerów Wojciecha Stępnia i Arkadiusza Sawiczyńskiego otrzymali od władz miasta upominki i premię. Każdy z zawodników otrzymał po 500 złotych.W czasie rozmowy prezydentów Andrzeja Kosztowniaka i Ryszarda Fałka z młodymi zawodnikami, włodarzom miasta udało się zaskoczyć medalistów. Juniorzy dowiedzieli się, że wkrótce w Radomiu ruszy specjalny program stypendiów dla sportowców. Każdy medalista mistrzostw Polski, zarówno juniorów, jak i seniorów ma otrzymywać miesięczne stypendium w wysokości 500 złotych.

Pieniądze wypłacane będą przez rok. Postawione są jednak pewne warunki. Zawodnik przez cały rok musi reprezentować radomski klub. W przypadku zmiany klubu, wypłata zostanie wstrzymana. Podobnie stanie się, gdy zawodnik przestanie trenować lub nie będzie „przykładał się” do zajęć. Stypendia dla sportowców miałyby być wypłacane od kwietnia.

Po tych miłych informacjach, juniorzy usłyszeli kolejne. Na spotkaniu w siedzibie Jadaru otrzymali od prezesa Tadeusza Kupidury kolejne premie. Właściciel klubu postanowił zróżnicować wysokość nagród, zależnie od „udziału” w wywalczeniu medalu. Gratulacje młodym siatkarzom złożyli prezes Kupidura, trener Wojciech Stępień i szkoleniowiec pierwszego zespołu, Dariusz Luks oraz kapitan Jarosław Macionczyk i libero Premysl Obdrzalek.

Trener Luks zapewnił juniorów, że przykład Wojciecha Żalińskiego, Damiana Słomki i Jakuba Buckiego pokazuje, że droga do pierwszej drużyny jest otwarta dla wszystkich. Cała trójka kilkanaście minut później rozpoczęła trening z pierwszą drużyną.

W czasie, gdy trwało przyjęcie do siedziby klubu dotarła informacja o powołaniu Sebastiana Sobczaka do prowadzonej przez Czesława Kolpy kadry Polski juniorów w siatkówce plażowej. Radomianin wystąpi w tegorocznych mistrzostwach Europy i świata w swojej kategorii wiekowej.

źródło: KS Jadar Radom

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved