Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Siatkarze GTPS są w szóstce

I liga: Siatkarze GTPS są w szóstce

Po zwycięstwie w dramatycznym spotkaniu z Energetykiem Jaworzno i korzystnym wyniku w Bielsku, drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego osiągnęła wymarzony cel, jakim jest utrzymanie się w I lidze mężczyzn.

Niesamowicie emocjonujący, choć nie stojący na zbyt wysokim poziomie siatkarski spektakl, kibice zgromadzeni w hali przy ul. Czereśniowej przeżywali przez ponad dwie godziny. Najpierw gorzowianie ukryli twarze w dłoniach. Ważny dla nich pojedynek w Bielsku układał się znakomicie, bo rezerwy Skry Bełchatów nie pozwoliły gospodarzom zdobyć żadnego punktu, za to GTPS przegrywał z Energetykiem już 0:2. – Mimo okrojonego składu, bo z powodu kontuzji w ostatnich spotkaniach sezonu zasadniczego nie mogliśmy skorzystać z naszego głównego egzekutora Krzysztofa Szopy, pojedynek układ się nam znakomicie – mówił trener jaworznian Zbigniew Błaszczak. – W sobotę szczęście było jednak po stronie GTPS. Mieliśmy trzy okazje na skończenie spotkania, a jednak ich nie wykorzystaliśmy.

Mimo przegranych dwóch setów gospodarze wiedzieli, że wciąż wszystko zależy tylko od nich. Aby być w szóstce musieli jednak wygrać trzy kolejne partie. I na szczęście wzięli się w garść. Pewnie doprowadzili do wyrównania. Udaną zmianę dał Krzysztof Grzesiowski, jak zwykle skuteczni byli środkowi z Gorzowa, z wielką presją poradził sobie także młody rozgrywający Łukasz Klucznik. Ten ostatni do dobrych wystaw dołożył również skuteczną zagrywkę. Drużynie pomagał jak mógł Daniel Mróz, który przez kontuzję kostki (nie był w stanie jeszcze skakać) mógł zagrać tylko na libero i wywiązał się ze swojej roli bardzo dobrze.W tie-breaku GTPS Dziewulski Inkaso Team przegrywał 6:8, a przy stanie 15:16 goście mieli piłkę w górze, ale w kontrze został zablokowany kapitan Energetyka Maciej Rzędzicki. Po wielkiej wojnie nerwów ostatecznie to gospodarze zwyciężyli 20:18 i mogli się cieszyć z awansu do szóstki. Założony przed sezonem cel został wykonany. – Nareszcie pokazaliśmy, że w trudnych momentach nie musimy się pogubić – podsumował szczęśliwy trener GTPS Jerzy Taczała. – Wszyscy bez wyjątku dali dziś olbrzymie serce i walczyli o każdą piłkę. Chciałbym, aby taka postawa została w ich głowach i została przeniesiona także na kolejne spotkania.

GTPS Gorzów Wlkp. – Energetyk Jaworzno 3:2

(19:25, 25:27, 25:18, 25:19, 20:18)

Składy:

GTPS Gorzów Wlkp: Klucznik, Wołosz, Kupisz, Śmigiel, Szumielewicz, Kamiński, Mróz (libero) oraz Grzesiowski, Kaniowski.

Energetyk Jaworzno: Antosik, Rzędzicki, Pietryka, Kostecki, Nowak, Skrzypiński, Jaszewski (libero) oraz Deszcz, Bielicki, Golec, Tepling.

Zobacz również:

Wyniki 26. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved