Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zariecze Odińcowo w finale Pucharu CEV

Zariecze Odińcowo w finale Pucharu CEV

Drużyna polskiej libero - Marioli Zenik, Zariecze Odincowo, po zwycięstwie 3:1 nad hiszpańskim Universidad de Burgos, zagra w finale Pucharu Konfederacji. Przeciwnikiem rosyjskiego zespołu będzie włoska drużyna - Despar Sirio Perugia.

Siatkarki z Odińcowa odniosły jeden z największych sukcesów w historii klubu, awansując do finału Pucharu Konfederacji. Najwięcej punktów zdobyły Enia Esther Martinez Mendez (Burgos) oraz Zhanna Pronicheva i Natalia Safronowa (Zariecze) – po 19.

W drugim półfinale Perugia pokonała 3:2 Asystel Novara. Druga z naszych reprezentantek, Katarzyna Skowrońska-Dolata zagra więc w niedzielę o trzecie miejsce w turnieju finałowym.

Zareczie Odincowo (RUS) – Universidad Burgos (ESP) 3:1

(26:24, 25:16, 21:25, 25:20)

Despar Sirio Perugia (ITA) – Sant’Orsola Asystel Novara (ITA) 3:2

(25:14, 21:25, 25:18, 23:25, 15:13)

W finale Pucharu CEV mężczyzn zagrają gospodarz Final Four, Fakieł Nowy Urengoj, oraz włoska Copra Piacenza. Rosyjski zespół pokonał w półfinale turecki Halkbank Ankara 3:2. Drużyna z Piacenzy awansowała do finału po pięciosetowym zwycięstwie z francuskim Stade Poitevin Poitiers.

Fakieł Nowy Urengoj (RUS) – Halkbank Ankara (TUR) 3:1

(22:25, 25:15, 26:24, 25:14)

Copra Berni Piacenza (ITA) – Stade Poitevin Poitiers (FRA) 3:2

(22:25, 20:25, 25:17, 25:22, 15:5)