Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > „Spodek” znowu odleci

„Spodek” znowu odleci

fot. archiwum

Polski Związek Piłki Siatkowej podpisał wczoraj umowę, zgodnie z którą lipcowy turniej finałowy Ligi Światowej rozegrany zostanie w katowickim "Spodku". Transmisję z tegorocznych rozgrywek World League poprowadzi telewizja Polsat.

„Polski Związek Piłki Siatkowej w dniu 16 marca 2007 roku podpisał umowę na organizację finałów Ligi Światowej 2007. System rozgrywek zostanie ustalony pomiędzy PZPS a FIVB w terminie późniejszym. Transmisje z finałów przeprowadzi telewizja Polsat SA” – czytamy w wydanym w piątek oficjalnym komunikacie PZPS. Tym samym związek dopełnił wszelkich formalności i nie ma już żadnych przeszkód, by impreza ta odbyła się w naszym kraju.

 

A jeszcze kilka miesięcy temu taka opcja w ogóle nie wchodziła w grę! Polska otrzymała propozycję organizacji turnieju finałowego dopiero w 2008 roku, w tym zaś gospodarzami mieli być Włosi. – Turniej powinien się odbyć w Rzymie, ale był u nas problem ze sponsorami. Nie mogliśmy zdobyć sporej części pieniędzy, którą należało wpłacić do FIVB. Dlatego właśnie zmieniono termin rozgrywania finałów. W tym roku będą one w Polsce, w 2008 – we Włoszech. Dla nas to nawet lepiej, bo w następnym roku są igrzyska olimpijskie. Zaplanowanie sezonu będzie przez to dla nas prostsze, bo udział w finale będziemy mieć zagwarantowany – tłumaczy Tomaso Totolo , drugi trener reprezentacji Włoch i selekcjoner Jastrzębskiego Węgla. 

Fakt, że turniej finałowy odbędzie się w Polsce ucieszył trenera Raula Lozano i zawodników. Nasi kibice domagają się od Polaków zwycięstw i awansu do finału. Teraz mamy go zapewniony i spokojniej można zaplanować przygotowania – mówi prezes PZPS, Mirosław Przedpełski .

 

Miejscem rozgrywek będzie ponownie „Spodek” i umowa z nim wkrótce zostanie podpisana. – Wybór „Spodka” jest oczywisty, bowiem na razie lepszej hali w kraju nie ma. Natomiast atmosfera, jaką stwarzają tam kibice, przebija wszystko – mówi Przedpełski . Najlepsze zespoły świata Katowice gościły już w 2001 roku, gdy Polska po raz pierwszy otrzymała organizację turnieju finałowego Ligi Światowej.

 

Sygnał, że w tym roku będzie znów taka możliwość otrzymaliśmy ponad miesiąc temu. Od tego czasu trzymaliśmy wolny termin właśnie na tę imprezę. Nie wiadomo jak długo będą rozgrywane finały (opcje to trzy lub pięć dni, mecz finałowy zaś na pewno odbędzie się 15 lipca – przyp. red.), więc wstępnie zarezerwowaliśmy cały tydzień – mówi prezes „Spodka”, Marek Blaszkowski . – Do przygotowań przystąpimy, gdy dostaniemy potwierdzenie z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Znamy wytyczne, do których musimy się dostosować jeśli chodzi o rundę interkontynentalną, nie wiemy jednak jeszcze jakie są wymagania, jeśli chodzi o organizację Final Four.

 

Prezes „Spodka” dodał, że żadnej modernizacji obiektu do tego czasu nie będzie. – Dokonamy tylko kosmetyki obiektu, tak jak to robimy przed każdą imprezą, czyli odnowimy drobne rzeczy, wyczyścimy, wymienimy to, co będzie trzeba – mówi Blaszkowski . Nie ma też mowy o powiększeniu obiektu. – Prace, jakie mogliśmy w tym kierunku wykonać, już uczyniliśmy w 2000 i 2001 roku. Wtedy powiększono widownię o kilkaset miejsc. Bardziej tego zrobić już nie można, bo nie pozwala na to konstrukcja obiektu. Choćby ilość wyjść ewakuacyjnych – dodaje prezes Blaszkowski . Do renowacji „Spodka” ma jednak dojść w przyszłości (choć to na razie tylko plany określone na rok 2008 i 2009), co dobrze rokuje przed kolejnymi imprezami, jak choćby mistrzostwami Europy siatkarek, które odbędą się w Katowicach już za dwa lata.

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved