Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Lepiej teraz niż w ogóle

Piotr Gruszka: Lepiej teraz niż w ogóle

fot. archiwum

- Świetnie, że finał tegorocznej LŚ odbędzie się w Polsce. To jest nagroda dla kibiców i dla nas za medal mistrzostw świata. Fakt, że mamy finał jest też bardzo ważny z innych względów - ułatwi on rozwiązanie wielu problemów, które pojawiły się w ostatnim czasie - mówi Piotr Gruszka.

Słusznie na miejsce finału wybrano katowicki „Spodek”?

 

Tak, bo na razie większej hali w Polsce nie wybudowano. Cieszymy się, że wystąpimy w „Spodku”. To jest nasza hala i zawsze gra nam się tutaj dobrze. 

Pamięta pan turniej finałowy w 2001 roku rozgrywany w Polsce?

 

Tak i nie tylko ten. Graliśmy przecież w finałach dwukrotnie: w Katowicach w 2001 roku, i cztery lata później w Serbii. To były świetne imprezy. Bardzo chcieliśmy wtedy wejść na podium, ale nie udało się. To jest bardzo prestiżowa impreza, bo służy promocji siatkówki. Z drugiej strony jest też strona komercyjna, bo przecież są z tego wcale niemałe pieniądze. Na pewno warto w niej grać i warto walczyć o to, by być jej gospodarzem.

 

Włosi za to otrzymają turniej za rok – tuż przed olimpiadą, więc będą mogli zupełnie rozgrywki odpuścić.

 

To ten mniej oficjalny argument. Głównym powodem rezygnacji przez Włochów w tym roku był ponoć problem z zebraniem pieniędzy. Uważam, że dobrze się stało, że skorzystaliśmy z okazji i przejęliśmy finały, bo jeśli byśmy zrezygnowali, to za rok w ogóle moglibyśmy ich nie mieć.

 

Rozmawiała Katarzyna Kajzerek – Sport

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved