Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > LSK: BKS Aluprof Bielsko-Biała za słaby na liderki

LSK: BKS Aluprof Bielsko-Biała za słaby na liderki

W pierwszym, sobotnim spotkaniu 16. kolejki LSK siatkarki Winiar Kalisz pokonały na wyjeździe BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 umacniając się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli.

Sobotnia potyczka rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Jako pierwsze, dwa „oczka” przewagi (4:6) po akcjach Eleonory Dziękiewicz zdobyły zawodniczki Winiar. Kilka chwil później dwa punkty z zagrywki dołożyła Anna Barańska (as i złe przyjęcie Joanny Staniuchy) (8:12). Kaliszanki na tym nie poprzestawały. Milada Spalova ustrzeliła serwisem Katarzynę Jaszewską i było już 9:15. Druga przerwa techniczna (10:16) podziałała wyraźnie mobilizująco na gospodynie, które wzięły się za szybkie odrabianie strat. W rolach głównych wystąpiły ex-kaliszanki Jaszewska i Edyta Kucharska. Po asie serwisowym tej drugiej sędziowie odnotowali remis 19:19. Od stanu 20:21 w ekipie Aluprofu zawiodła skuteczność w ataku, co szybko przerodziło się w niekorzystny rezultat 20:23. Bielszczanki nie złożyły jednak broni i po bloku Jaszewskiej i Kucharskiej na Dziękiewicz doprowadziły do rezultatu 23:24. W kolejnej akcji Winiary odpowiedziały tym samym i po zwycięstwie 25:23 wyszły na prowadzenie w meczu 1:0.

Początkowa faza drugiej partii bliźniaczo przypominała set pierwszy. Kaliszanki prowadziły już 11:7, lecz od tego momentu zaczęły popełniać niewymuszone błędy. BKS cały czas spokojnie punktował, Staniucha popisała się przepięknym pojedynczym blokiem na Terezie Matuskovej, a po asie serwisowym Podolec na tablicy wyników pojawił się remis 13:13. Od tego momentu kaliszanki nie potrafiły odskoczyć bielszczankom na więcej niż dwa „oczka”. Przy stanie 19:20 podopiecznym Igora Prielożnego przytrafił się przestój i straciły 5 punktów w jednym ustawieniu (24:20). Bardzo dobrze w tej fazie seta prezentowała się Podolec i to właśnie ona postawiła kropkę nad „i”. BKS zwyciężył 25:22 i wyrównał stan spotkania.Po zmianie stron wyraźnie podbudowane sukcesem w poprzedniej partii bielszczanki dyktowały warunki gry. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:4. Winiary dość szybko zniwelowały straty do jednego punktu 11:10, jednak dwa autowe ataki Barańskiej ponownie dały podopiecznym Wiktora Kreboka czteropunktową przewagę (14:10). Duża w tym zasługa precyzyjnych serwisów Jaszewskiej, które Anna Woźniakowska przyjmowała w okolice czwartego metra. Przed drugą przerwą (16:14) kaliszanki ponownie dogoniły rywalki. Najpierw sędzia odgwizdała bielszczankom piłkę niesioną, później Podolec zaatakowała po taśmie w aut, a asa serwisowego dołożyła Barańska (15:14). Po wznowieniu gry dwukrotnie przez kaliski blok (Magdalena Godos, Dziękiewicz) nie zdołała się przebić Staniucha, wskutek czego Winiary doprowadziły do pierwszego w secie remisu i objęły pierwsze prowadzenie (16:17). Od tego momentu aż do końca partii toczyła się walka punkt za punkt. Przy stanie 23:24 kontratak wykorzystała Dziękiewicz, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

W czwartej partii bielszczanki walczyły tylko do rezultatu 8:9, później przewaga przyjezdnych stawała się coraz wyraźniejsza. Kluczowe dla przebiegu seta były dwa momenty. Pierwszy z nich to dwa bloki kaliszanek, kolejno na Staniusze (8:11) i Kucharskiej (8:12). Niekorzystny rezultat mimo wszystko nie załamał gospodyń, które po asie serwisowym Podolec (11:13) miały jeszcze szanse odwrócić losy seta. O ostatecznym wyniku przesądziła jednak seria błędów w ataku przy stanie 14:18. Na usprawiedliwienie bielskich skrzydłowych należy dodać, iż miały nienajlepiej dograne piłki. Ośmiu punktów straty (14:22) na tym etapie seta BKS nie potrafił już odrobić. Po akcji Dziękiewicz Winiary zwyciężyły w czwartej odsłonie 25:16 i w całym spotkaniu 3:1.

Zawodniczką meczu wybrano przyjmującą gości Annę Woźniakowską. Na szczególne wyróżnienie za grę blokiem zasłużyła Eleonora Dziękiewicz. Najskuteczniejszą siatkarką na boisku była Milada Spalova (66,6%), a najlepiej punktującą Katarzyna Jaszewska (18 pkt.).

Patrząc na statystyki Winiary zwyciężyły Aluprof dzięki większej efektywności przyjęcia (50% – 31,3%). Podopieczne Igora Prielożnego były również lepsze w bloku (14 – 7) oraz nieznacznie w efektywności ataku (27,8% – 23,5%). Oba zespoły popełniły podobną ilość błędów serwisowych (13 – 12).

BKS Aluprof Bielsko-Biała – SSK Winiary Kalisz 1:3

(23:25, 25:22, 23:25, 16:25)

Składy zespołów

BKS: Smak, Jaszewska, Podolec, Stanicha-Szczurek, Studzienna, Kucharska, Wojtowicz (libero) oraz Sadurek, Yaneva, Sipahioglu

Winiary: Godos, Barańska, Woźniakowska, Matuskova, Spalova, Dziękiewicz, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Żebrowska

Zobacz również:

Tabelę i wyniki 16. kolejki LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved