Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wszystko w rękach siatkarzy GTPS

Wszystko w rękach siatkarzy GTPS

Gorzowscy I-ligowcy to niesamowici farciarze. Przez całą fazę zasadniczą wielokrotnie zawodzili, a i tak tylko od nich zależy, czy w sobotę będą się cieszyli z miejsca w play-off o awans.

GTPS Dziewulski Inkaso Team w rundzie rewanżowej zdobył na wyjeździe zaledwie 3 pkt. Tracił cenne „oczka” nawet w Ozorkowie i Hajnówce – te zespoły już w najbliższą sobotę opuszczą I ligę, bo zajmą dwie ostatnie pozycje, nie licząc SMS Spała. Kolejnych dwóch spadkowiczów wyłonią baraże i gorzowianie są w tej chwili o krok, aby się przed nimi uchronić. – Ile razy nasi rywale mogą się potykać – pytał po kolejnych minimalnie przegranych spotkaniach trener Jerzy Taczała. Okazało się, że na szczęście dla gorzowian przeciwnicy tak jak i oni gubili punkty aż do przedostatniej kolejki.

W tej chwili szósty jest Energetyk Jaworzno, który zgromadził 31 pkt. GTPS ma 30 pkt, tyle samo co ósmy BBTS Bielsko-Biała. Dziewiąty Inotel GTPS wyprzedza jednym punktem. Z wszystkich wymienionych drużyn gorzowianie mają najlepszy bilans setów. – Cały czas trzymałem kciuki, abyśmy wszystko mogli rozstrzygnąć właśnie w ostatniej kolejce – mówił sponsor GTPS Zenon Michałowski. – Matematyka jest prosta. Musimy w sobotę wygrać za trzy punkty i w ten sposób udowodnić, że szczęście sprzyja lepszym.W sobotę o godz. 16 w hali przy ul. Czereśniowej kibice powinni obejrzeć emocjonujące siatkarskie widowisko, bo Energetyk też za wszelką cenę będzie chciał uchronić się przed bardzo stresującymi barażami. Zespół z Jaworzna potrafi walczyć na wyjazdach. Wywiózł 2 pkt m.in. z Nysy, gdzie GTPS w środę przegrał 3:1. Gorzowscy kibice liczą jednak, że przynajmniej na koniec siatkarze staną na wysokości zadania i już teraz zapewnią sobie utrzymanie w I lidze, a potem ambitnie powalczą o jak najwyższą lokatę w czołowej szóstce.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved