Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowa zapowiedź 16. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowa zapowiedź 16. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Jeszcze trzy kolejki pozostały do zakończenia rundy zasadniczej Polskiej Ligi Siatkówki, a wciąż jeszcze sporo się może zmienić. Każde ze spotkań może zmienić kolejność drużyn w tabeli.

Ciekawy mecz zapowiada się w Radomiu. Miejscowy Jadar na własnym parkiecie podejmować będzie Wkręt-met Domex AZS Częstochowa. Obu zespołom przydałby się chociaż jeden punkt do ligowej tabeli. Częstochowianie gonią bowiem Jastrzębski Węgiel i Resovię Rzeszów, zaś Jadar będzie chciał się umocnić na 7. miejscu. Dlatego też zawodnicy oby drużyn będą walczyć o zwycięstwo od pierwszej do ostatniej piłki.

Jadar Radom – AZS Częstochowa17.03.2007 g. 17:00

faworyt – AZS Częstochowa


Siatkarze PZU AZS Olsztyn w meczu rozegranym awansem z Resovią Rzeszów ulegli we własnej hali 0:3. Teraz podejmą AZS Politechnikę Warszawską, która będzie mocno walczyć o to, aby urwać im choć jeden punkt. Gdyby im się to udało, w przypadku porażki Jadaru, mogliby wskoczyć na 7. miejsce w tabeli. Z kolei PZU AZS mimo przewagi spotkań, traci do Skry Bełchatów trzy punkty i będzie mu ciężko odzyskać fotel lidera przez zakończeniem rundy zasadniczej. Olsztynianie pozostają oczywiście na pozycji faworyta, jednak można się spodziewać, że goście z Warszawy będą walczyć do samego końca.

PZU AZS Olsztyn – AZS Politechnika

16.03.2007 g. 17:00 TV

faworyt – PZU AZS Olsztyn


Po przegranym meczu ze Skrą Bełchatów, teraz Jastrzębki Węgiel będzie miał okazję do rewanżu i zdobycia punktów w meczu z Gwardią Wrocław. Gospodarzom punkty są bardzo potrzebne, aby pozostać na trzeciej pozycji w tabeli. Dlatego też pewnie będą chcieli z premedytacją wykorzystać zły okres siatkarzy z Wrocławia. Gwardia mimo zmiany trenera nie radzi sobie najlepiej w rozgrywkach. Maciej Jarosz prawdopodobnie bardziej myśli już o walkach barażowych niż o spotkaniach ligowych.

Jastrzębski Węgiel – Gwardia Wrocław

17.03.2007 g. 17:00

faworyt – Jastrzębski Węgiel


W sobotnie popołudnie mistrzowie Polski – Skra Bełchatów podejmie we własnej hali zespół Resovii Rzeszów. Bełchatowianie w zaległym spotkaniu pokonali w środę Jastrzębski Węgiel 3:1 i są faworytami nadchodzącego pojedynku. Jednak najprawdopodobniej nie będzie to jednostronne spotkanie. Rzeszowianie znów znajdują się na trzecim miejscu w tabeli i nie będą chcieli go zmienić. Dlatego też będą musieli się mocno zmobilizować przed spotkaniem z bełchatowianami. Skra na własnym terenie nie zwykła oddawać punktów przeciwnikom.

Skra Bełchatów – Resovia Rzeszów

17.03.2007 g. 15:00 TV

faworyt – Skra Bełchatów


W Bydgoszczy zmierzą się w sobotę dwa zespoły z dolnej części tabeli. Wprawdzie Mostostal zajmuje miejsce 6., zaś Delecta 9., to pojedynek pomiędzy nimi może być bardzo wyrównany. Tym bardziej, że mecz odbędzie się w Łucznicze, co Delecta będzie chciała sprytnie wykorzystać. Kędzierzynianie są praktycznie pewni zachowania 6. pozycji przed zakończeniem rundy zasadniczej. Ich przeciwnicy wciąż walczą o to, aby znaleźć się w ósemce, do której im brakuje bardzo mało.

Delecta Bydgoszcz – Mostostal-Azoty

17.03.2007 g. 18:00

faworyt – Mostostal Kędzierzyn-Koźle

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved