Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Słaba gra „polskich” zespołów w Rosji

Słaba gra „polskich” zespołów w Rosji

Zespoły rosyjskiej Superligi mężczyzn 21 marca rozegrają ostatnią 11. kolejkę fazy zasadniczej. Wczoraj, i dziś odbyły się natomiast dwa mecze zaległe. Także w dniu wczorajszym, aż pięć spotkań 14. kolejki zagrały w Superlidze panie.

Superliga mężczyzn

W niezwykle „żółwim” tempie nadchodzą dane statystyczne ze spotkań rozgrywanych w ligach rosyjskich. Stąd też w tej chwili znamy jedynie suchy wynik meczu rozegranego dzisiaj w Odincowie, pomiędzy miejscową Iskrą i zespołem Łukasza Żygadło – Dinamem-Jantar Kaliningrad. Iskra wygrała dość pewnie wynikiem 3:1. Spotkanie to kończyło rozciągniętą w czasie 10. kolejkę Superligi.Iskra Odincowo – Dinamo Kaliningrad 3:1

(25:15, 22:25, 25:19, 25:17)

Wczoraj odbył się inny zaległy mecz z 5. kolejki. W Kazaniu miejscowe Dinamo pokonało 3:0 Prikamie Perm.

Po tych meczach Dinamo-Jantar jest na 8. miejscu w tabeli z 15 punktami. Zespół Roberta Prygla – Gazprom Surgut, z 16. punktami jest na miejscu 6. Przed ostatnią, 11. kolejką fazy zasadniczej w dniu 21 marca, w tabeli panuje olbrzymi tłok. Lider – Iskra Odincowo, ma zaledwie 17 punktów – o jeden więcej od Gazpromu.

Oba „polskie” zespoły grają w ostatniej kolejce mecze u siebie, ale z niezwykle silnymi rywalami. Gazprom podejmuje 3. drużynę ligi – Lokomotiv Biełgorod, zaś Dinamo-Jantar, 5. drużynę – Fakieł Nowy Urengoj. O utrzymanie zajmowanych obecnie przez „polskie” drużyny miejsc będzie trudno. Dla Dinama Kaliningrad może to czasami oznaczać wypadnięcie poza premiowaną udziałem w play-off „ósemkę”.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi rosyjskiej mężczyzn


Superliga kobiet

Wręcz zaskakującą sytuację mamy w Superlidze kobiet, gdzie wczoraj rozegrano aż pięć spotkań 14. kolejki fazy zasadniczej. Do tej pory oficjalnie nie są znane wyniki tych meczów jeżeli chodzi o punktację w poszczególnych setach. Tym bardziej nie ma śladu statystyk z tych meczów. Możemy jedynie poinformować, że „polskie” drużyny zagrały znowu poniżej oczekiwań, mimo że grały na własnych parkietach. Zarówno ekipa Maszy Liktoras (jeszcze leczy kontuzję) – Bałakowskaja Bałakowo, jak i Tulica Tuła Agaty Karczmarzewskiej i Joanny Mirek, przegrały swoje mecze. O ile jednak Tulica nie podjęła walki i przegrała 0:3 z CSKA Moskwa, o tyle Bałakowskaja walczyła z Samorodkiem Habarowsk bardzo dzielnie, ulegając dopiero w tie-breaku.

Jeżeli przypomnimy, że w pierwszym meczu 14. kolejki, rozegranym 14 marca w Czelabińsku, Zariecze Odincowo Marioli Zenik zostało rozbite 0:3 przez miejscowy Awtodor, to obraz osiągnięć „polskich” zespołów w mijającym tygodniu nie rysuje się najjaśniej. Zariecze jest obecnie 5, w tabeli z 22 punktami. Bałakowskaja, z 20 punktami jest na 8. miejscu. Niestety, Tulica zamyka tabelę z 15 punktami i wszystko wskazuje, że tego miejsca może nie poprawić do końca rozgrywek. Z 28 punktami na szczycie tabeli są dwa stołeczne kluby – Dinamo i CSKA.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi rosyjskiej kobiet

źródło: inf. własna, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved