Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Mysłowice przed MŚ U-19 w siatkówce plażowej

Mysłowice przed MŚ U-19 w siatkówce plażowej

Prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski i prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra złożyli w czwartek swoje podpisy pod umową o organizacji MŚ U-19 na boiskach mysłowickiego kąpieliska "Słupna". Zawody odbędą się w dniach 10-15 lipca 2007.

Jesteśmy konsekwentni i turniej mistrzowski przygotowujemy co roku. Najwyraźniej robimy to na tyle dobrze, że zyskaliśmy zaufanie polskiej i międzynarodowej federacji siatkówki. Mam nadzieję, że do tegorocznej imprezy uda się wybudować planowane już wcześniej zadaszenie obiektu – wyznaje z nadzieją prezydent Mysłowic.

Kiedy gościliśmy brazylijskich trenerów stwierdzili, że takiej siatkarskiej młodzieży »ze świecą szukać« na świecie – mówi Mirosław Przedpełski. – Trzeba tylko stworzyć zawodnikom odpowiednie warunki treningowe. Związek stara się wesprzeć rozwój siatkówki plażowej. W najbliższym czasie grupa polskich młodzieżowców wyjedzie na treningi do Brazylii i USA. Przy okazji finału Ligi Światowej będzie w Polsce szef FIVB Ruben Acosta. Zaprosimy go także do Mysłowic, bo obie imprezy będą w tym samym czasie. Może w niedalekiej przyszłości Mysłowice będą gospodarzem seniorskich mistrzostw w siatkówce plażowej – kończy prezes PZPS.Kąpielisko „Słupna” nie po raz pierwszy będzie gościć międzynarodowe zawody rangi mistrzowskiej. W 2004 rozegrane zostały tu ME U-18, rok później ME U-23, a w roku 2006 – MŚ do lat 21.

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved