Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bez rezerw Skry w play-off I ligi mężczyzn

Bez rezerw Skry w play-off I ligi mężczyzn

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał komunikat, w którym wycofał drużynę Skry II Bełchatów z rozgrywek play-off o awans do Polskiej Ligi Siatkówki. Skorzystają na tym siatkarze Avii, którzy w I rundzie otrzymają wolny los.

KOMUNIKAT PZPS

Zgodnie z pkt. 21 Przepisów Sportowo- Organizacyjnych Polskiego Związku Piłki Siatkowej „ W Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek klub może zgłosić jedną drużynę w PLS, LSK i jedną w I lidze (…)”.W związku z powyższym Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej wycofuje zespół KPS Skra II Bełchatów z rozgrywek I ligi mężczyzn po rundzie zasadniczej. Swoją decyzję Wydział argumentuje faktem klasyfikacji zespołu KPS Skra II Bełchatów na pozycji 4 (wyniki na dzień 16.03.2007), która w fazie play-off uprawnia do walki do miejsca 1-2.

Bełchatowianie bez względu na wynik ostatniej kolejki I ligi mężczyzn zajmą po rundzie zasadniczej 4. miejsce w tabeli. Zgodnie z wcześniejszym systemem play-off powinni grać z piątą Avią Świdnik. W tej sytuacji świdniczanie bez walki awansują do II rundy play-off, w której zagrają z pierwszą drużyną po rundzie zasadniczej.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved