Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Szybkie zwycięstwo wicelidera

Szybkie zwycięstwo wicelidera

W meczu MMKS-u Dąbrowa Górnicza z Chemikiem Police łatwo w stosunku 3:0 wygrały gospodynie, rewanżując się tym sposobem policzankom za porażkę w pierwszej rundzie.

Set pierwszy miał bardzo wyrównany przebieg, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć kilkupunktowego prowadzenia, a wynik oscylował wokół remisu 7-7, 11-11. W drużynie Chemika bardzo dobrze w ataku grała Monika Bryczkowska , która była nie do zatrzymania przez dąbrowianki. Przy stanie 12-11 dla MMKS, dwa ważne punkty z ataku dla policzanek zdobyła Katarzyna Ostrowska , dąbrowianki popełniają prosty błąd i trener Waldemar Kawka poprosił o czas przy stanie 12-14 wybijając przeciwniczki z uderzenia. Reprymenda odniosła zamierzony efekt – niezawodna w ataku Ewelina Sieczka oraz w polu zagrywki Urszula Jędrys–Szynkiel wyprowadziły miejscowy zespół na prowadzenie 18-16. W końcówce tego seta górę wzięła rutyna i ogranie dąbrowskich zawodniczek. Ponownie niezawodna Urszula Szynikel wspierana w ataku przez Marzenę Wilczyńska oraz Małgorzatę Lis zakończyły seta w stosunku 25-20.

Set drugi rozpoczął się od wyraźnego prowadzenia gospodyń najpierw po udanych serwach Marzeny Wilczyńskiej oraz udanych atakach Eweliny Sieczki dąbrowianki obejęły prowadzenie 8-4. Trener policzanek Mariusz Bujek wziął czas, jednak na niewiele się on zdał – gospodynie powiększyły przewagę, a pojedyncze ataki wspomnianej wcześniej Moniki Bryczkowskiej niewiele pomagały. Przy prowadzeniu 12-9 miejscowa drużyna powiększyła przewagę do stanu 19-13. Zbytnia pewność siebie i bardzo liczne błędy dąbrowianek powodują, że Chemik Police odrobił straty i doprowadził stan tego seta do wyniku 19-17. Reprymenda trenera Kawki przyniosła pożądany efekt. MMKS powiększył przewagę i rozstrzygnął tą partię na swoją korzyść po skutecznym ataku Eweliny Sieczki.

Ostatni set tego spotkania przebiegał pod wyraźne dyktando miejscowych zawodniczek. Skuteczna gra w bloku Urszuli Jędrys–Szynkiel razem z Małgorzatą Lis i Ewą Matyjaszek przyniosła spodziewane efekty. Chemik wprawdzie próbował przeciwstawić ambicję i wolę walki, ale było to za mało na dobrze dysponowaną drużynę dąbrowską. Zdobywane punkty przychodzą miejscowym dosyć łatwo, pomimo własnych błędów. Kolejno prowadzenie 12-7, potem 17-12, 20-13 pozwoliło na pełną „kontrolę” tego seta i zwycięstwo w stosunku 25-16.

Po meczu powiedzieli:

Trener Chemika Mariusz Bujek : – W dniu dzisiejszym drużyna nie zagrała tak jak w meczu przeciwko Piastowi Szczecin. Dziewczyny źle czuły się w tej hali. W drugim secie zdobyliśmy 13 pkt poprzez błędy drużyny dąbrowskiej. Czeka nas w ostatniej kolejce mecz ze Startem Łódź, który nie będzie należał do łatwych, a który musimy wygrać. Mamy jeden cel, do którego będziemy dążyć – utrzymanie zespołu w I lidze siatkówki kobiet.

Trener MMKS Dąbrowa Górnicza Waldemar Kawka : – Po tym spotkaniu jestem zadowolony tylko z wyniku, na pewno postawa zespołu nie była taka jakiej bym sobie życzył. Graliśmy tak jak przeciwnik pozwolił, kontuzja Andrei Pawelkowej oraz złe samopoczucie Eweliny Sieczki w trzecim secie spowodowały, ze nasza gra wyglądała w dniu dzisiejszym tak, a nie inaczej. Po meczu z TPS Rumią mamy w planie wyjazd na obóz oraz mecze kontrolne z drużynami z LSK. Nie ma różnicy z kim zagramy w półfinale play–off, czy będzie to Sokół Chorzów, czy KSZO Ostrowiec Św. Gra w tej części rozgrywek będzie toczyć się i wszystko.

MMKS Dąbrowa Górnicza – PSPS Chemik Police 3:0

(25:20, 25:21, 25:16)

MMKS : Anna Białobrzeska, Ewa Matyjaszek, Krystyna Tkaczewska (libero), Małgorzata Lis, Urszula Jędrys – Szynkiel, Ewelina Sieczka Marzena Wilczyńska oraz Karolina Pazderska

Chemik : Joanna Kuchczyńska (libero), Agata Furmanek, Ewa Kwiatkowska, Katarzyna Ciesielska, Katarzyna Ostrowska, Małgorzata Wysocka, Monika Bryczkowska oraz Małgorzata Wysocka, Natalia Matusz