Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Pokonajcie Politechnikę i odbudujcie zaufanie kibiców

PLS: Pokonajcie Politechnikę i odbudujcie zaufanie kibiców

Już w piątek PZU AZS przed własną publicznością zmierzy się z AZS-em Politechnika Warszawska. Akademicy z Olsztyna zechcą zrehabilitować się za dotkliwą porażkę we wtorkowym spotkaniu z Resovią Rzeszów.

Przypomnijmy, podopieczni Ireneusza Mazura niespodziewanie przegrali 0:3 z Resovią, wypadając słabo we wszystkich statystykach – m.in. zaledwie 30% skuteczności w ataku Pawła Papke.

W ostatnim meczu nie zaprezentowaliśmy się najlepiej – przyznaje Mariusz Sordyl, drugi trener PZU AZS Olsztyn. – Porażka z Resovią bardzo nas boli i nikt nikomu nie musi tłumaczyć, że zagraliśmy źle, ponieważ to spotkanie trafiło każdego z nas. Zostały nam dwa pojedynki do zakończenia rundy zasadniczej [z Politechniką i Gwardią – red.], w których będziemy chcieli nie tyle odbudować nasze zaufanie u kibiców, co myślimy głównie o tym, by wypaść się w nich w jak najlepszym stylu.W meczu przeciwko rzeszowianom po raz pierwszy w obecnym sezonie Polskiej Ligi Siatkówki w składzie PZU AZS zabrakło Pawła Zagumnego. Etatowy rozgrywający olsztynian we wcześniejszym pojedynku z AZS Częstochowa wybił sobie kciuka.

Czy przeciwko Politechnice Warszawa na parkiet powróci najlepszy rozgrywający mistrzostw świata w Japonii?

Wszystko wyjaśni się dopiero w dniu meczu – dodaje Mariusz Sordyl.

My nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Paweł zagra.

Najbliższy rywal olsztynian, Politechnika po słabym rozpoczęciu sezonu i zmianie trenera (Krzysztofa Felczaka zastąpił Edward Skorek) walczy już, nie jak zapowiadano przed rozgrywkami o pierwszą czwórkę, ale o utrzymanie w lidze. Wpływ na to miała z pewnością kontuzja ich podstawowego rozgrywacza Słowaka Pavla Chudika, który do dawnej dyspozycji dopiero powraca.

Początek meczu PZU AZS Olsztyn – Politechnika Warszawa w piątek w hali Urania o godz. 17:00.

Zobacz również:

Tabela i harmonogram 16. kolejki PLS

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved