Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Mechanik najlepszy w Sierpcu

Mechanik najlepszy w Sierpcu

Sześć drużyn podjęło rywalizację w siatkarskim turnieju amatorów. Po 30 meczach okazało się, że pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja uczniów sierpeckiego Mechanika.

Zawody o puchar dyrektora SP nr 2 przygotowało „Życie” z Mariuszem Turalskim na czele. Zapowiadało się, że w niedzielę wystartuje aż osiem drużyn. Ale w ostatniej chwili zrezygnowali strażacy i Gimnazjum Szczutowo. Na placu boju zameldowały się: „Życie Sierpca”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Mechanik, Orkan Lelice, Liceum Ogólnokształcące i Urząd Miasta.

W „dwójce” są aż trzy boiska do siatkówki, nie było więc problemu ze sprawnym przeprowadzeniem zawodów. Aby wszyscy mogli sporo pograć ustalono, że ekipy zagrają systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Aby jednak tej dawki sportu nie było za dużo, sety rozgrywano do 21 punktów i to bez konieczności uzyskania dwóch punktów przewagi. W tie-breaku grano już normalnie, czyli do 15.

Faworytami zawodów byli Mechanik i OSM. W tej pierwszej drużynie, która niedawno wygrała miejską ligę, gra kilku zawodników z Zawidza, który jest znaną kuźnią siatkarskich talentów. Z kolei OSM, która zajęła w lidze trzecie miejsce, wzmocniła skład Krzysztofem Skrzyńskim.

W walce o „pudło” miały liczyć się jeszcze wicemistrz ligi „Życie Sierpca” (gościnnie zagrał tam Arkadiusz Karaszewski) i czwarte w tych rozgrywkach LO. Mniejsze szanse dawano Urzędowi Miasta. Tym razem – w przeciwieństwie do wielu innych turniejów – nikt nie stawiał tez na Orkana Lelice, który przyjechał z bardzo młodym składem, z uczniami gimnazjum, a nawet podstawówki i Magdą Przygudzką na pozycji libero.

Przedturniejowe typy okazały się dość trafne, ale faworyci musieli mocno zapracować na sukces. W wielkich opałach był Mechanik. „Życie” prowadziło z tą ekipą już 16:13 i 19:17, by przegrać do 20. Podobnej sztuki dokonał Orkan, który w pierwszym secie wygrywał z Mechanikiem 20:19, by głupio stracić dwa kolejne punkty i szybko przegrać partię.

Bardzo zacięte były także potyczki Orkana z Życiem” i liceum. W obu spotkaniach młody zespół z Lelic przegrywał pierwsze sety głównie dzięki słabemu przyjęciu zagrywki, ale z czasem rozkręcał się i wygrywał mecze w tie-breaku. Decydujący dla losów turnieju okazał się mecz Mechanik kontra OSM. Młodzież z technikum rozpoczęła w dobrym stylu i wygrała pierwszego seta 21:18. Ale w drugim mleczarze nie dali rywalom żadnych szans, wygrali aż 21:14! Kibice obejrzeli prawdziwą huśtawkę formy, bo w tie-breaku z kolei Mechanik, mający bardziej wyrównany skład, znów był lepszy, wygrał 15:9 i cały mecz 2:1.

Najwięcej, bo aż trzy tie-breaki rozegrało w zawodach „Życie”. Przegrało minimalnie z Orkanem i LO, ale pokonało Urząd Miasta.

Ostateczna kolejność: 1. Mechanik, 2. OSM, 3. Orkan, 4. LO, 5. Życie, 6. Urząd.

źródło: Życie Płocka