Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE: Rumunia zastąpi Estonię w Lidze Europejskiej 2007

LE: Rumunia zastąpi Estonię w Lidze Europejskiej 2007

Reprezentacja siatkarzy Rumunii zadebiutuje w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej. Rumuni zastąpią w grupie C ekipę Estonii, która zrezygnowała z udziału w turnieju.

Estonia zrezygnowała z uczestnictwa z tegorocznej edycji LE ze względów finansowych. Jej miejsce w grupie C rozgrywek – decyzją zarządu CEV – zajęła ekipa Rumunii.

Rumunia to z całą pewnością jeden ze słabszych zespołów grających w fazie grupowej Ligi Europejskiej. W ostatnich kwalifikacjach do mistrzostw Europy reprezentanci tego kraju zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie (grupa C: Niemcy, Rumunia, Bułgaria, Łotwa) odnosząc tylko jedno zwycięstwo.

Rozgrywki Ligi Europejskiej ruszają pod koniec maja. Weźmie w nich udział 12 europejskich zespołów, które rywalizować będą w trzech grupach. Awans do Final Four uzyskuje, oprócz gospodarza, najlepsza drużyna z każdej z grup. Turniej finałowy rozegrany zostanie 7 – 8 lipca w Portugalii.

Grupy LE 2007 :

A: Holandia, Niemcy, Hiszpania, Belgia

B: Grecja, Czechy, Portugalia, Słowenia

C: Turcja, Słowacja, Rumunia, Łotwa

Rozgrywki Ligi Europejskiej nie mają długiej historii. Strefa Siatkówki relacjonowała dla swoich czytelników przebieg rywalizacji w Lidze Europejskiej w 2005 roku , gdy zwycięzcami zostali Rosjanie, oraz w 2006 roku , gdy rewelacyjnie grający Holendrzy zdobyli trofeum.