Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół Chorzów lepszy od KSZO

I liga: Sokół Chorzów lepszy od KSZO

W meczu 25 kolejki I ligi kobiet Sokół Chorzów pokonał u siebie 3:1 KSZO Ostrowiec Św. Chorzowianki dzięki temu zwycięstwu umocniły się na 3. miejscu po rundzie zasadniczej.

Pierwszy set rozpoczął się od ostrego uderzenia przyjezdnych. Świetne ataki Katarzyny Walawender , Joanny Bednarek , Kseni Maj oraz Agnieszki Buzały i na tablicy wyników było już 0:6. Chorzowianki nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych siatkarek KSZO. Podopieczne Jarosława Bodysa grały poprawnie w obronie i popełniały znacznie mniej błędów niż gospodynie. Mimo prób ataków chorzowianek przewaga przyjezdnych wciąż rosła. Dopiero od stanu 21:12 dla KSZO podopieczne Zdzisławy Kani zaczęły grać na poziomie do którego nas przyzwyczaiły. Świetna ataki Magdy Fedorów , Agnieszki Starzyk , Ksymeny Wysockiej i coraz częstsze błędy akademiczek i po chwili przewaga dziewięciopunktowa zmalała do jednego punktu. Jednak w końcówce większy spokój zachowały ostrowczanki. Seria błędów po stronie Sokoła i set skończył się wygrana przyjezdnych 25:21.

Początek drugiej odsłony meczu to zdecydowanie lepsza gra Sokoła. Jednak akademiczki w niczym im nie ustępowały. Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 6:6. Później lekką przewagę głównie za sprawą świetnej gry blokiem uzyskały znów podopieczne trenera Bodysa. Jednak nie na długo. Ataki Moniki Konsek , Basi Furtak i Fedorów i znów na tablicy był remis. Rozpędzona lokomotywa chorzowska nie zamierzała się zatrzymać. Po atakach Konsek gospodynie wyszły na prowadzenie i z akcji na akcje powiększały prowadzenie. Set zakończył się ich wygraną 25:19.

Partię trzecią znów dobrze rozpoczęły gospodynie. Przyjezdne popełniały coraz więcej błędów, co brutalnie wykorzystał Sokół. Ataki to z pierwszej to z drugiej linii, a do tego trudna w odbiorze zagrywka i to chorzowianki prowadziły już 21:15. Wydawało się, że w tym secie już nic nie jest w stanie zagrozić siatkarkom z Chorzowa. Jednak gospodynie zaczęły popełniać coraz więcej błędów, a ich w ich grę wkradł się chaos. Wykorzystały to akademiczki, które po chwili doprowadziły do remisu po 22. Następne akcje należały już do Moniki Konsek. Jej mocny i skuteczny atak zakończył trzecią odsłone meczu.

Zgodnie z przewidywaniami gra w secie czwartym była bardzo wyrównana. Prowadzenie zmieniało się z akcji na akcję. Po stronie Sokoła skutecznie atakowały Fedorów, Konsek, Starzyk, Wysocka i Furtak a po drugiej stronie siatki tempa dotrzymywały im Buzała, Bednarek, Maj i Walawender. Walka punkt za punkt trwała do samego końca. W końcówce dwa razy z rzędu przez potrójny blok przebiła się Starzyk i Sokół miał w górze pierwszą piłkę meczową. Jednak tej szansy nie wykorzystał. Później jeszcze kilkakrotnie zespół KSZO doprowadzał do remisu. Przy stanie 29:28 dla Sokoła piłkę na aut posyła Iwona Kosiorowska i to zespół gospodyń wygrywa ten set 30:28, a cały mecz 3:1

Po tym zwycięstwie Sokół umocnił się na trzecim miejscu w lidze i mimo iż do końca rundy zasadniczej chorzwiankom pozostał jeszcze jeden mecz to przewaga nad czwartą w tabeli Skrą jest na tyle duża, że nic nie jest w stanie im zagrozić. Siatkarki KSZO mimo przegranej zagrają w rozgrywkach play-off o miejsca 1-6, gdyż porażki doznała goniąca je drużyna SPS-u Częstochowa. Prawdopodobnie pierwszym rywalem w rundzie play-off ostrowczanek będą właśnie chorzowianki.Po dzisiejszym meczu widać, że będą to niezwykle emocjonujące spotkania.

Mecz nie stał na najwyższym poziomie. W grze obu zespołów w pierwszej części meczu było widać dużo nerwowości i chaosu. Co przełożyło się później na tak wyrównane końcówki setów.

Kolejny bardzo dobry mecz w zespole gospodyń zagrała Magdalena Fedorów. Słabiej funkcjonowało w Sokole rozegranie i momentami przyjęcie. Znów chorzowianki oddały swoim rywalkom 41 punktów po błędach własnych.

W zespole KSZO dobrze spisywały się Agnieszka Buzała, Katarzyna Walawender czy Agnieszka Bednarek. To było jednak za mało, aby tego dnia pokonać lepiej dysponowane gospodynie.

A oto, co po meczu powiedziała najlepsza z chorzowianek Magdalena Fedorów:

Bardzo się cieszę z wygranej w dzisiejszym meczu. Mimo przegranego pierwszego seta potrafiłyśmy się spiąć i pokazać, że potrafimy grać. Przede wszystkim cieszy wygrana za trzy punkty. Jesteśmy pewne trzeciego miejsca przed rundą play-off. Teraz musimy się dodatkowo zmobilizować i przygotować do tych najważniejszych pojedynków w tym sezonie. Tam na potknięcia nie będzie miejsca.

Sokół Chorzów – AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

( 21:25; 25:19; 25:23; 30:28)

Sokół: Kaczmarek, Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Furtak, Settnik(l) – Gołda, Biernatek

KSZO: Maj, Świerszcz, Walawender, Kosiorowska, Buzała, Bednarek, Kosiarska(l) – Nadziałek