Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Rehabilitacja szczecinianek

I liga: Rehabilitacja szczecinianek

Po sobotniej przegranej w Policach siatkarkom Piasta Szczecin potrzebna była pewna wygrana przed własną publicznością. W środę podejmowały TPS Rumię i łatwo wygrały 3:0.

Od samego początku spotkania siatkarki Piasta przycisnęły rywalki. Dobrze w grę wprowadziła się Anna Związek zastępująca na pozycji przyjmującej Annę Róg . Najpierw zdobyła punkt dobrze atakując, a chwilę później w polu zagrywki zaserwowała na tyle trudną piłkę, że przyjezdne miały wielki kłopot z jej przyjęciem. Piast wyszedł na prowadzenie 5:1 i trener gości Jerzy Skrobecki był zmuszony wziąć czas. Wprawdzie przyniósł on niewiele pożytku, ponieważ miejscowe głównie grą przez środek powiększały swoją przewagę. Na drugi czas szkoleniowiec gości zdecydował się przy stanie 13:5 i miał dużo do powiedzenia swoim zawodniczkom. Na pięć punktów, które zdobył jego zespół, tylko jeden był zdobyty po dobrej akcji, a cała reszta do błędy głównie w polu zagrywki gospodyń. Dopiero po tej przerwie rumianki zaczęły odrabiać stratę. Najpierw mocnym atakiem popisała się Desislava Tosheva , a w następnych dwóch akcjach świetnie w bloku zagrała Anna Brodecka i właśnie w tym elemencie zdobyła dwa punkty dla swojego zespołu. Trener Ireneusz Kłos na nic nie czekając wziął przerwę, a po niej kolejny raz dobrze z krótkiej zaatakowała Marlena Twaróg . Gdy wydawało się, że to koniec odrabiania strat przez przyjezdne, wtedy ponownie rumianki zdobyły trzy oczka z rzędu i z początkowej ośmiopunktowej przewagi zostały tylko cztery oczka. Piast jednak nie pozwolił rywalkom się dogonić. Najpierw zdobył cztery punkty z rzędu, czyli wrócił do ośmiu punktów różnicy, by później kontrolować to co się dzieje na boisku już do samego końca seta.

Druga odsłona zaczęła się jeszcze lepiej niż poprzednia dla szczecińskich siatkarek. Zdobyły one siedem punktów z rzędu przy żadnym rywalek (7:0). Główną rolę odegrała Twaróg i Związek, które na konto zespołu wpisały po jednym dobrym ataku i punktowym bloku. Jednak rumianki nie chciały pozwolić na to żeby rywalizacja w tej partii skończyła się tak szybko jak w poprzedniej i zabrały się za ostre odrabianie strat. Ciężar gry na swoje barki wzięła bezapelacyjnie najlepsza zawodniczka TPS Rumii w tym meczu Daniela Todorova. Zaliczyła sześć punktów, z tego dwa blokiem, a jej zespół po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszedł na prowadzenie 11:10. Taki rozwój sytuacji korzystnie wpłynął na szczecinianki. Tutaj ciężar gry na siebie wzięły Twaróg i Związek, które na zmianę w ataku i bloku zaczęły zdobywać punkty, a uzupełniała ich co jakiś czas Paulina Chojnacka . Ostatecznie Piast pozwolił zdobyć przyjezdnym jeszcze tylko pięć oczek i wygrał druga partię 25:18.

W trzeciej odsłonie sam początek należał do rumianek, które zdobyły trzy punkty z rzędu, ale pod siatką nie do zatrzymania była Twaróg, która najpierw punktowała z krótkiej, a chwilę później popisywała się blokiem. W polu zagrywki dużą rolę odegrała także Związek zdobywając dwa asy serwisowe. Ze stanu 0:3 nagle zrobiło się 6:3 i Jerzy Skrobecki był zmuszony wziąć przerwę. Jednak niewiele ona wniosła do gry. Co prawda jego zespół utrzymał stratę trzech punktów aż do stanu 14:11, ale rumianki niewiele mogły poradzić na dobry blok szczecinianek. Dodatkowo przyjezdne zaczęły popełniać błędy w ataku, więc mogliśmy oglądać raczej jednostronne widowisko. Siatkarki Piasta szybko zakończyły tego seta wygrywając do 16 i tym samym zakończyły rywalizacje w tym meczu wygrywając z TPS Rumią 3:0.

KS Piast Szczecin – EC Wybrzeże TPS Rumia 3:0

(25:16, 25:18, 25:16)

Składy:

Piast: Anna Związek, Paulina Dutkiewicz, Marlena Twaróg, Paulina Chojnacka, Kinga Kasprzak, Marta Szymańska, Marta Benderska (libero) oraz Karolina Kowalska, Katarzyna Bury, Paulina Rolińska

Rumia: Jowita Jaroszewicz, Katarzyna Zygmuntowicz, Anna Brodacka, Izabela Hohn, Daniela Todorova-Tyurel, Desislava Tosheva, Michalina Jagodzińska (libero) oraz Michalina Liss, Anna Hohn, Aleksandra Goździewicz, Katarzyna Ćwikła